GPdesaintcloud21Nagano Goldův (Sixties Icon) dnešní pokus o obhajobu loňského druhého místa v Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1, 4+, 2400 m, 400.000 euro, záznam) se proměnil v další nepovedený dostih. Tentokrát za něj ale nemohlo francouzské tempo, nýbrž zaváhání českého šampióna na startu, kde ztratil přibližně tři délky.


Ty se mu tentokrát hůře doháněly, protože tempa se chopil irský Broome (Australia) s Colinem Keanem a nasadil velmi svižné tempo, neodpovídající francouzským zvyklostem. Nagano Gold pak celý dostih cválal poslední, ztrátu se mu podařilo zredukovat na jednu délku, a ač v závěru pěkně zabral a trochu snížil odstup od čela dostihu, na lepší než sedmé místo to nestačilo. BROOME trenéra O'Briena svou taktiku dovedl úspěšně až do cíle, délku za ním doběhla Ebaiyra (Distorted Humor), nos před Gold Tripem (Outstrip), zatímco favorizovaný In Swoop (Adlerflug) skončil až čtvrtý. (miv)

Nepřehlédněte: Má svět nového vládce? Tříletý St. Mark's Basilica exceloval v Eclipse Stakes    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net