Treviso NandoDruhý den podzimní sezóny v Trevisu trápilo deštivé počasí. Příležitost dostali mladí a méně zkušení překážkáři, ale jediné vítězství pro české zástupce se zrodilo zásluhou zkušeného a po pětiměsíční pauze se vracejícího NANDA (Hernando) s Josefem Bartošem v sedle v Premio Renato De Massa (4+, cross country, 3500 m, 6.000 €, záznam).


Reprezentant úspěšných žlutočerných barev stáje Scuderia Aichner SRL se posunul dopředu v poslední části dostihu a v cílové rovině o délku a půl porazil Sbarazzina (Red Rocks) s Raffaelee Romanem v sedle. Devět délek zpět patřilo třetí místo stájovém kolegovi vítěze Home Please (Greinton) vedenému Janem Kratochvílem. Big Mago (Dylan Thomas) s Janem Faltejskem v sedle dnes stačil na páté umístění, 11 délek za vítězem.

V prodejní Premio Refrontolo (4+, siepi, 7.500 €, záznam) startovalo dokonce kvarteto českých zástupců. Nejvýše se v dostihu dokázal dostat solidním závěrem třetí König Samur (Samum) s Jiřím Kouskem v sedle, který doběhl čtyři a půll déky za triumfujícím Creep Desbois (Great Pretender) s Rostislavem Benšem. Čtvrtý, dlouho dostih vodící, Sargas (Shirocco) s Janem Kratochvílem doběhl s větší ztrátou čtvrtý. Výsledkovou listinu uzavřel na sedmém místě Sorbet (Silver Whistle) a Jan Faltejsek. Quick Beauty (Sinndar) zlobila Josefa Bartoše na startu, kde také nakonec zůstala.

Tříletí proutěnkáři se poměřili v prodejní Premio Campea (3l., siepi, 3000 m, 9.900 euro, záznam), kde se stal velmi suverénním vítězem domácí N´est Pas Dot (Intikhab), který si pod taktovkou Alessia Pollioniho odbyl velice úspěšný překážkový debut, soupeřům v posledním půlkole doslova utíkal každým metrem. Minuit (Dream Well) a Josef Bartoš projeli cílem na třetím místě, s velkým odstupem za vítězem, a podruhé na překážkách startující Busto Arsizio (Born To Sea) a Jan Kratochvíl skončili poslední desátí. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking