Azov 21Loni svými dvěma starty ve Francii, z nichž vytěžil jedno vítězství a jedno druhé místo v Class 2, hnědák Azov (Invincible Spirit) nadchl natolik, že jej čeští handicapeři s náskokem posadili na čelo Klasifikace dvouletých. Hnědák ze stáje Viktora Timošenka dnes v Cagnes-sur-Mer vstoupil do nové sezóny, a navzdory špatnému průběhu opět zanechal velmi dobrý dojem.


Trenér Václav Luka pro první start vybral dobře obsazenou Class 1 Prix de la Principaute de Monaco (3, 1300 mAW, 35.000 €, záznam), v níž v poli devíti koní byl Azov třetím favoritem. Po startu jej Gregory Benoist vzal trochu zpět, ale Azovovi se na konci pole mocně nelíbilo a dával to zřetelně najevo. V cílové rovině se žokej s ním neúspěšně pokoušel projít polem, pak vytáhl hřebce vně a ten pěkným finišem z předposledního místa dokázal vybojovat čtvrté peníze, 2 1/2 délky od vítěze.

Problém s hledáním prostoru v cílové rovině měl v prodejní Prix Janine Lefevre Winkfield (Classe 3, 4+, 2400 mAW, 15.000 €, záznam), amatérském dostihu dívek, i pětiletý Államfö (Latin Lover), který pod Michaelou Kacerou obsadil šesté místo. (miv)

Nepřehlédněte: Chaloupkovy Derby naděje startovaly v Cagnes-su-Mer. Entropia skončila po nešťastném průběhu šestá, Machinos se upůloval
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net