Prix hedouville21Čeští koně dnes startovali hned na třech francouzských drahách, a to už od poledních hodin. To nejlepší ale mělo přijít až na konec, kdy se v 18.00 hodin v Longchamp postavil na start Prix d'Hedouville (Gr.3, 4+, 2400 m, 80.000 €) Kůň roku posledních dvou sezón Nagano Gold (Sixties Icon). Do jeho sedla se znovu vyhoupl Christophe Soumillon, který hřebce Syndikátu V3J dovedl k jeho největším úspěchům.


Dnes jej však čekal velmi náročný úkol, při němž se svěřenec Václava Luky postavil již rozběhaným soupeřům, mezi nimiž nechyběl ani loňský vítěz Deutsches Derby In Swoop (Adlerflug) či Sublimis (Shamardal), který jej při letošním debutu v Prix Lord Seamour porazil. Tito dva vévodili sázkové nabídce, Nagano Gold odskakoval jako třetí šance.

Po pomalejším startu se český šampión ocitl na posledním místě, Christophe Soumillon ale záhy zřejmě usoudil, že tempo nasazené soupeři na měkké dráze je příliš pomalé a tradičně za zadu chodícího Nagano Golda zvenčí posunul na čelo dostihu. Tempo udávali až do dlouhé cílové roviny, 300 metrů před cílem se ale přes něj jako první dostal favorizovaný a k vítězství směřující IN SWOOP, poté pak po bariéře jdoucího českého zástupce postupně předstihli všichni soupeři a skončil sedmý, 5 1/2 délky od vítěze. Technický výsledek & Záznam dostihu

Třetí místo z Wissembourgu

Další dva Lukovi svěřenci startovali na dráze Lyon-Parilly, kde Michaelou Kacerorou vedený Premier Lion (Zanzibari) ze stáje Václava Luky staršího obsadil v Prix Jean-Pierre Ravoux (Classe 3, 4+, 14.000 €, záznam) pro amatérské jezdce páté místo v poli šesti koní. Debutující tříletý Jacobellis (Worthadd) skončil v prodejní Prix Roux-Meulien (3, 2200 m, 12.000 €, záznam) pod Marií Velon po vypuštěném závěru se ztrátou poslední. 

Nepřehlédněte: Další vítězství pro Zazou. Ve Wroclawi zopakoval své loňské vítězství tříletý Zimbardo

Ve Wissembourgu si z českých koní vedl nejlépe Taste of Rock (Myboycharlie) ze stáje Zbyňka Englice, svěřenec trenérky Myškové, který s Jaroslavem Myškou v sedle skončil třetí ve steeplechase Prix Martine et Michel Lutz (5+, 3900 m, 13.000 €), čtyři příčky před Ole Caballero (Sholokhov) Scuderie Aichner s Josefem Bartošem. Čtyřletý Noni Star (Motivator) Scuderie Aichner nedokončil proutěnky pro čtyřleté Prix Boissons Hetzel - Meteor (3400 m, 13.000 €). Bez místa skončil i čtyřletý Gommerville (Le Havre) z lotu trenérky Janáčkové-Koplíkové, který doběhl desátý v rovinové Prix Laueffer-Energies Renouvelables (Classe 4, 4+, 2150 m, 10.000 €). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net