No pasaranDnešní mítink v italském Meranu opět rozšířil již tak velmi bohatou kolekci tamních vítězství koní v českém tréninku. Tentokrát se však o ně nezasloužili jen překážkoví koně, ale jedno z dvojice dnešních vítězství se odehrálo na rovině, navíc prostřednictvím českého odchovance.

 
Chronologicky však první úspěch přinesl čtyřletý hřebec stáje Scuderia Aichner No Pasaran (Dylan Thomas) s Josefem Bartošem v sedle. Ten v proutěnkách pro nezvítězivší Premio Imprezer (4+, 3300 m, 15.000 euro, záznam) brzo převzal vedení od barvy Lokotransu hájícího Silver Seam (Dark Angel) a dostih si diktoval pro sebe, v závěru však měl hodně práce uhájit prvenství před mocně útočícím domácím Dunque (Poet's Voice). Silver Seam doběhl šestý.

Druhé české vítězství se odehrálo v samém závěru mítinku v prodejní Premio Lago Di Caldaro (4+, 1900 m, 4.000 euro, záznam), ve které dvanáctidélkovou demolicí deklasoval své soupeře již potřetí v Meranu úspěšný sedmiletý valach stáje Alpej Galis (Suteki Shinsukekun - Ghalaphade, Galileo), odchovanec Centra Darhorse. V sedle svěřence Ludvíka Harise byla Nicole Schlatter.

Peníze veze i Noble House (Lando), který s Josefem Bartošem v sedle doběhl druhý, 11 délek od vítěze, v Premio Giuseppe Chiodini (PP., 4+, 3300 m, 20.000 euro, záznam). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking