Pisa Terapena2Na mítinku v Pise se opět dařilo českým stájím, které vyhrály dva dostihy. Jak Terapena trenéra Wroblewského, tak Temperament Josefa Váni, zvítězili naprosto suverénně. Josef Váňa ml. si v sedle letos podruhé vítězného Temperamenta připsal už šesté vítězství v aktuální sezóně. 


Favority Premio Feltre (5+, steeplechase, 3500 m, 10.000 euro, záznam) byli minule druzí Josef Váňa ml. a Brunch Royal (Sunday Break), ale dostih zastihl ve skvělé formě svěřenkyni Grega Wroblewského a zástupkyni stáje Roessl Team Terapenu (Belenus), která při letošním vstupu do sezóny ovládla zkoušku stylem-start cíl o sedm délek před svým stínem z dostihu Sbarazzinem (Red Rocks). Jen o krk za ním procválal na třetím místě Brunch Royal, který se dlouho držel vzadu. Jan Kratochvíl skončil v sedle Faverova  Desertmore Hill (Beneficial) na čtvtrém místě před Josefem Bartošem s Might Mambem (Fantastic Light).

V Premio Oleandro (4l., siepi, 3500 m, 9.900 euro, záznam) se českým stájím moc nedařilo. Dostih odvodil Romanův svěřenec Do Your best (Intense Focus), ale v cílové rovině přišel silný závěr Faverova Spiritofthaytona (Big Bab Bod). Jan Kratochvíl sice ztratil bič, ale pod jeho rukama čtyřletý hnědák dominoval o téměř tři délky. S velkým mankem za nejlepšími se dostala do cíle svěřenkyně trenéra Kováře Ankaa (Anabaa Blue) s Janem Derychem, která uzavřela doběh na šestém místě. Větší část dostihu druhého Seminaryho (Zamindar) Josef Váňa před cílovou rovinou zadržel a stejný osud potkal i Lemiena (Midships) s Josefem Bartošem.

Po měsíci se vrátil do Pisy pro další vítězství zástupce Scuderia Aichner SRL Temperament (Fast and Furious), který za taktovky ž. Váni ml. dominoval o více než pět délek způsobem start-cíl v Premio Pashrullah (5+, siepi, 3500 m, 10.000 euro, záznam). Druhý svěřenec Josefa Váni v dostihu Duke is Back (Redback) s Janem Kratochvílem uzavřel tabulový doběh. V dostihu byla také svěřenkyně trenéra Wroblewského Fangoria (Belenus) s Thomasem Garnerem. Naběhala hodně metrů navíc a skončila na šestém místě. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking