Pisa Vanovi grupa3

První významný mítink letošní překážkové sezóny se dnes odehrával v Pise. Zpočátku se svěřencům Josefa Váni tolik nedařilo, ale hlavní dostih grupy 3 byl již v jejich režii. Z těsného vítězství se radoval Thomas Garner v sedle Notti Magiche před L´Estranem vedeným Josefem Váňou ml.. V Listed pro čtyřleté koně kraloval Josef Bartoš s Vermithorem.


V Premio Prova d´Assagio (4l., steeplechase, 3500 m, 14.500 euro, záznam dostihu) se po velkém sólu a s náskokem  osmi délek prosadil Davidem Columbem vedený svěřenec trenéra Romana Ne Pas Subir (Pour Moi). Josefem Váňou ml. dirigovaná  Power Flower (Red Rocks) se dlouho držela za ním na druhém místě, ale v posledním kole se propadla do pole a nakonec skončila čtvrtá (přibližně 14 délek za vítězem).  Favoritem dostihu byl český odchovanec Lemien (Midships) s Josefem Bartošem v sedle, ale ten se musel spokojit s pátým místem, o krk za svěřenkyní Josefa Váni.

Jediný český zástupce šel také na start prvního vrcholu mítinku, Premio 23. Corsa Siepi dei 4 anni (Listed, 4l., siepi, 3500 m, 20.900 euro, záznam dostihu). Byl jím vítěz rámcového dostihu z 18. ledna a reprezentant stáje Statek Chyše-Váňa Fly Filo Fly (Kingsfort) s Josefem Váňou ml. Český zástupce ale bohužel v posledním půlkole začal ztrácet kontakt se šesti soupeři, a dostih jen dokončil. Siepi dlouho vodila v posledních dvou startech neporažená Romanova Musique De La Nuit (Vol Del Nuit), ale v cílové rovině na ni zaútočil ž. Bartošem vedený Vermithor ((Big Bad Bob) a bílé klisně sebral o více než dvě délky vítězství.  Třetí projel cílem Sertash Ferhanov v sedle dalšího Faverova svěřence Aventuse (Zebedee). Do stejného týmu patřil i ž. Stromský, který se ztrátou uzavřel tabulový doběh v sedle Spiritofhaytona (Big Bad Bob). Josef Bartoš a trenér Paolo Favero se tak radovali z prvního letošního vítězství a hned v dostihu Listed.

Do hlavního dostihu a zároveň prvního grupového překážkového dostihu letošní sezóny, Premio 34. Corsa Siepi di Pisa (Gr. 3, 5+., siepi, 3500 m, 27.000 euro, záznam dostihu) vyslal Josef Váňa dokonce trojici koní. Mezi deseti účastníky dostihu tvořili zástupci českých stájí polovinu.Poklidného tempa v dostihu se ujal jeden z nich, Surin (Belenus) s Marcelem Novákem, kterého sledoval Josef Váňa ml. v sedle zástupce stáje Scuderia Aichner SRL L´Estrana (Linda´s Lad). V posledním oblouku se také dostával dopředu jeho stájový kolega Notti Magiche (Montjeu), na něhož byl angažovaný Thomas Garner. Výborně jdoucí Surin (Belenus) držel vedení až k poslední překážce. Posledních dvě stě metrů ale již bylo v režii černožlutých barev majitele pana Aichnera. O krk nakonec dominoval loňský trojnásobný vítěz Notti Magiche před L´Estranem a rovněž útočícím Vodkou Wells (Irish Wells) s Josefem Bartošem. Surin proběhl cílem jako pátý, přibližně tři délky za vítězem. Tao (Sorbie Tower) s Markem Stromským skončil šestý a Toward Glory (Doyen) s Janem Kratochvílem (Big Bad Bob) za ním. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking