Prometheus3Čtveřice českých koní dnes startovala ve Francii, kde překážkoví koně zamířili na závodiště ve Fontainebleau, zatímco do Českého derby hlášený Prometheus (Ectot), polobratr derby vítězky Queen of Beaufay (Zarak), se představil divákům na dráze Lyon Parilly.

 
V maiden Prix Champ Libre (3, 2200 m, 21.000 €, záznam) s Christianem Demurem v sedle podal svěřenec Dalibora Töröka velmi dobrý výkon, celou cílovou rovinu dokázal bojovat s francouzskými soupeři a postupně si lepšit pozici a zkracovat náskok od čela, a na konečném pátém místě ztrácel na vítěze jen přibližně 2 1/2 délky.

Špatně si nevedli ani jeho dva stájoví kolegové v Clairefontaine, kde sedmiletý valach High in the Sky (Manduro) s Benjaminem Gelhayem obsadil čtvrtou příčku ve steeplechase Prix de la Mare a Piat (5+, 3850 m, 23.000 €) a stejné umístění získala i čtyřletá Cats' Agility (Reliable Man) v proutěnkách Prix du Regiment de Cavalerie de la Garde Republicaine (Classe 3, 5+, 3550 m, 26.000 €).

Devítiletý Ivo (Areion) trenérky Faltejskové se sice v prodejních proutěnkách Prix des Genets (5+, 3800 m, 20.000 €) na tabuli o jednu délky nevešel, ale protože v dostihu bylo dotováno šest míst, odváží i on z Francie dotované umístění. Vítězem se stal dřívější svěřenec Václava Luky Gurzuf (Zelzal). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net