Rakouske derby SilverSeamPolobratr Koně roku 2018 Subway Dancera (Shamardal), tříletý SILVER SEAM (Dark Angel), pod vedením trenéra Zdeno Koplíka pro stáj MS Racing rodiny Jalových poprvé triumfoval, a to hned ve vrcholu dnešního mítinku v Ebreichsdorfu, v Grosser Preis der Österreichisches Lotterien – 151. Österreichisches Galopper Derby (3l., 2200 m, 20.000 €). Úspěch slavila taktická jízda ž. Radka Koplíka.

Do startovacích boxů nebyla zavedena Tanzanyia (Tamayuz) s Tomášem Lukáškem v sedle a tak se na trať derby vydalo jen kvarteto koní. Do čela poslal Radek Koplík Silver Seama a vodil dostih v pomalém tempu, když se žádnému ze soupeřů nechtělo převzít iniciativu. V posledním oblouku se tempo zrychlilo a vedle bělouše posunul Jaromír Šafář slovenského Codyho (Rajsaman). V cílové rovině se dostal do mírného vedení, ale Silver Seam běžící podél bariéry na něho zaútočil a zvítězil o půl délky. Třetí o nos skončil favorit Number One Run (Areion). Silver Seam byl zakoupený na červencové dražbě v Deauville za 29.000 euro a vítězstvím v Rakouském derby získal pro majitele 10.000 euro.

V Rubellos – Trophy (3+, 1650 m, 4.000 €) pro amatérské jezdkyně bohužel odskočila ze startovacích boxů do dostihu bez jezdkyně Silvie Pattinson Josepha (Soldier Hollow). Útokem v cílové rovině ze zadních pozic přišel na třetí místo Galios (Bully Pulpit) s Manuelou Slamanig v sedle, ale jeho ztráta v cíli na slovenskou vítězku připravovanou trenérem Stančíkem Sareiu (Areion) byla v cíli byla přes pět délek. Pardonie (Bully Pulpit) a Antonia Peck skončily na šesté příčce.

Štěstí nepřálo stáji Dr. Charváta a trenéru Pavlu Tůmovi ani v Euromillionen – Reicher als reich – Trophy (3+, 2000 m, 6.000 €), kde se loňský dvouletý šampion King Archie (Archipenko) pod taktovkou Tommasa Scardina vrátil po čtyřměsíční pauze do dostihů posledním sedmým místem s velkou ztrátou na vítěze. Třetí příčku v dostihu získal finišem účastník Českého derby Big Ben (Mikhail Glinka) vedený Jánem Havlíkem, který měl v cíli manko na vítězku více než čtyři délky. Z vítězství se v dostihu radoval ž. Jakub Pavlíček, který jezdil pětiletou Lady Magic (Jukebox Jury) domácího trenéra Koglera. Ta v polovině srpna porazila Sašu (Makfi) a Kihnu (Campanologist) v dostihu Listed v Meranu.

Z účasti v Jokker – sagen Sie (3+, 1650 m, 4.000 €) byl omluvený Penseur (Intello) a tak jediným vyslancem českých stájí v dostihu byla Nátura (Sharpour). S Tommasem Scardinem skončila na šesté příčce, o 14 délek za vítězem.

Dokonce čtyři koně zamířili na start Lotto – alles ist möglich - Rennen (3+, 1300 m, 6.000 €). Roli desetinového favorita v dostihu splnil Krowickim navigovaný Do It in Rio (Rio de la Plata), který vyhrál o pět délek a za ním se na tabuli seřadili všichni čeští zástupci. Nejvýše se z nich dostal Ultimate Fight (Muhaymin) s Radkem Koplíkem v sedle, za nímž o sedm délek zaostal trojnásobný vítěz Gomba handicapu Master of Gold (Gold Away) s Tomášem Lukáškem v sedle. Čtvrtá Astoria (Silver Frost) s Tommasem Scardinem už ztrácela na vítěze 15 délek a poslední dotaci získal  Poet´s Rock (Poet´s Voice) vedený Michalem Demem. (mze)