Polske derbyNávštěvníci varšavského závodiště Sluzewiec dnes přihlíželi velkému boji v Derby – Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  (Gd-1, 3l. hř. + kl., 2400 m, 175.000 zl, záznam). Velmi těsné vítězství o krátkou hlavu v něm vybojoval favorizovaný Fabulous Las Vegas (Air Chief Marshal) se S. Mazurem v sedle před Cape Ducatem (Worthadd).

Třetí skončila Akademia (Muhtathir) a na čtvrtém místě provedl Xaweryho (Planteur) cílem Tomáš Lukášek. Z dalších českých jezdců skončil Jan Verner na osmém místě, Marek Březina čtrnáctý a Martin Srnec na posledním osmnáctém. Vítězný svěřenec Zemianskiho neměl cestu k vítězství vůbec jednoduchou, dlouho cválal zavřený uprostřed pole a vybojovat vítězství stihl na poslední chvíli.

V Memorialu Fryderyka Jurjewicza (dříve Nagroda Rzecznej) (L, 3+, 1600 m, 52.500 zl, záznam) zastupoval český turf Dominique (Motivator) a nepočínal si špatně. V průběhu dostihu ho Martin Srnec držel na bariéře okolo třetí až páté pozice a v cílové rovině sice nestačil na dva bojující soupeře, ale získal třetí peníze, přibližně dvě a půl délky za vítězem. O hlavu zvítězil pětiletý Nikus (Cima de Triomphe) trenéra Zaharieva s žokejem Lukáškem v sedle před Spasskim (Jukebox Jury).

NagrodaRzecznej Dominique
V Memorialu Fryderyka Jurjewicza zvítězil domácí Nikus s Lukáškem, zástupce stáje Dr. Charvát Dominique doběhl třetí

Druhý zástupce Dr. Charváta byl k vidění v následující Nagrodě Prezesa Totalizatora Sportowego(dříve Prezesa Rady Ministrów) (L, 4+, 2400 m, 94.500 zl, záznam). Klisna Hessoesse (Cima de Triomphe) s Martinem Srncem podstatnou část dostihu cválala okolo páté příčky, zatímco čelo dostihu s náskokem ovládal Largo Forte (Rip Van Winkle) dirigovaný Michalem Abíkem, kterého následoval Reki (Look Honey) s Natalií Hendzel. V náběhu do cílové roviny se pole zhustilo a Hessoesse se ocitla na konci pole. Žokej Srnec ji musel vytáhnout do vyšší stopy. Cílem proběhla na sedmé příčce, asi osm a půl délky za vítězným Magneticem (Roulette) s žokejem Mazurem. Před leadera dostihu Largo Forte se ještě dostala Height of Beauty (Youmzain). (mze)