Tuto nedělni konečně vstoupí do nové sezóny úřadující šampión sprinterů Ponntos (Power). Poté, co plánovaný start v Miláně zhatila stávka zaměstnanců se v neděli postaví na start Gr.3 dostihu v Longchamp. Sezónní premiéru okoření účast žokeje Frankie Dettoriho v hřebcově sedle!

 
Poprvé od slavné účasti na mítinku při Slovenském derby 2002, kde zvítězil v sedlech Tribal Instincta a Bellaboye, se nejpopulárnější žokej současnosti vyhoupne do sedla v Česku trénovaného koně. Silnou podporu bude hnědák ze stáje dr. Evy Nieslanikové rozhodně potřebovat, protože v Prix de Saint-Georges (Gr.3, 3+, 1000 m, 80.000 €) bude čelit velmi silným soupeřům. Navíc je podle tamních ratingů nejslabším koněm v poli, přičemž na nejlepší ztrácí 11 kg.

Největší hvězdou osmihlavého pole bude čtyřletá Suesa (Night of Thunder), které se loni podařilo uspět v Gr.2 sprintu v Goodwoodu a jež bude mít v sedle Oliviera Pesliera. Grupové vítězství už má na svém kontě i předloňská vítězka Prix du Petit Couvert (Gr.3, 1000 m) Air de Valse (Mesnil des Aigles), kterou povede Ronan Thomas i Berneuil (Lope de Vega), který vyhrál loňskou edici této zářijové zkoušky. Stejně jako tehdy i nyní ho pojede Christophe Soumillon. Navázat na tři roky starý vítězství v nedělním klání se pokusí sedmiletý Sestilio Jet (French Fifteen), čtvrtý grupový vítěz na startce dostihu. Ten startuje v 17.05 jako sedmý dostih mítinku, v jehož rámci se odběhnou i první dva klasické dostihy francouzské sezóny. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net