Ponntos dubai lastÚčast českého Koně roku a šampióna sprinterů Ponntose (Power) na letošním mítinku v Dubaji skončila. Tečkou za velmi úspěšnou kampaní hnědáka ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové udělal start v Gr.2 Nad Al Sheba Turf Sprint, dostihu na 1000 metrů o 1,200.000 dirhamů v rámci dne Super Saturday, během něhož se konají přípravné dostihy na samotný vrchol celého mítinku, kterým je dostihový den s Dubai World Cupem.

 
Do něj nastupoval Ponntos, do jehož sedla se vyhoupl Adrie de Vries, jako čtvrtá šance, druhý český zástupce Zorken (Goken), vedený Shane Foleym, patřil k největším outsiderům. Ponntos, odskakující na vnější straně dráhy, začal jako vždy, brzy po startu se dostal do čela, byť mu zdatně sekundovala při bariéře jdoucí Frost At Dawn (Frosted). Ještě 300 metrů před cílem český zástupce vedl, pak však FROST AT DAWN s Mickaelem Barzalonou převzala vedení a nikým neohrožována cválala vstříc. Ponntos držel druhou příčku, ale sto metrů před cílem se přes něj dostali další dva soupeři a skončil čtvrtý, 5 délek od vítězky. Zorken bez výraznějšího momentu finišoval předposlední, jeho ztráta na první činila 18 1/2 délky. Vítězka, odskakující v kurzu 33:1, vyběhla vynikající čas 0:55,41, který je novým traťovým rekordem.   

Ponntos za čtvrté místo získal 60.000 dirhamů, což po přepočtu činí 366.000 korun. V Dubaji se letos (včetně prosincového startu) představil 4x a nikdy nevyšel naprázdno. Vedle vítězství v listed Ertijaal Dubai Dash a druhého místa v Gr.2 Blue Point Sprint získal též páté místo na písku v Jebel Ali Sprint a svou bilanci nyní doplnil závěrečným čtvrtým místem opět na grupové úrovni. Celkem v Dubaji vydělal 3,325.500 Kč a významně se posunul vzhůru v historických tabulkách nejúspěšnějších českých koní. V sobotu ve francouzském Argentan startoval v Classe 4 proutěnkách Prix de Saint-Loyer des Champs (4, 3600 m, 15.000 €) George de Beaumont (Order of St George) trenéra Pavla Tůmy, který pod Hughem Nugentem obsadil šesté místo. (miv) 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net