Ponntos longchamp24Ač počet v Česku připravovaných koní, kteří získali status blacktype či dokonce v listed nebo grupovém dostihu zvítězili nestále roste, zatím jen jediný Trip to Rhodos (Rail Link) dokázal zopakovat vítězství v blacktype dostihu, když dokonce třikrát vyhrál listed Coppa d'Oro v Miláně. V Longchamp, ale ještě o kategorii výš, dnes totéž dokázal PONNTOS (Power).

 
Svěřenec Miroslava Nieslanika zraje jako víno. Už jsme to letos psali několikrát a hnědák ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové to potvrdil i v neděli v Longchamp. Jako spolufavorit se postavil na start Prix de Saint-Georges (Gr.3, 1000 m, 80.000 €, záznam), dostihu, v němž před dvěma lety s Frankie Dettorim získal své první blacktype vítězství. Dnes se do jeho sedla posadilo další velké jméno evropské jezdecké scény Mickael Barzalona, který se také mohl přesvědčit o vysoké třídě českého koně.

V poli 11 koní Ponntos opět velmi dobře odskočil a krátce po startu už cválal podle svého zvyku v čele. Zhruba 300 metrů před cílem jej Barzalona začal podporovat a po pobídce bičem Ponntos ještě dokázal zlepšit a ještě od soupeřů odejít. Cílem pak procválal nikým neohrožován s náskokem 2 1/2 délky, nachlup stejným jako při svém předešlém vítězství, před spolufavoritkou anglickou zástupkyní Makarovou (Acclamation). Navíc i na měkké dráze, kde kvůli bouřce byl mítink na půl hodiny přerušen, ještě vylepšil tehdejší čas a vyběhl fantastických 0:55,58.

Neztratil se ani druhý zástupce stáje Sadalbari (Gleneagles), který s Benjaminem Marie vybojoval v těsném doběhu Prix de la Folie Mericourt (hdcp Classe 3, 4+, 1400 m, 22.000 €, záznam) třetí místo.

Miloslav Vlček
foto Equidia    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net