Milan BrunchRoyalnewVšechna tři vítězství na dnešní italské překážkové scéně zařídili svěřenci trenérů Váňových. Josef Váňa ml. si připsal dvě vítězství prostřednictvím Josefa Bartoše vedoucího Acceleratora a Brunch Royala, zatímco jeho otec se radoval z prvního překážkového vítězství Sargase, kterého vedl Jan Kratochvíl.


Po roční dostihové přestávce se vrátil vítězně na dráhu v prodejní Premio Whispin (5+, steeple, 3600 m, 11.000 euro, záznam), kterou absolvovala jen čtveřice účastníků, reprezentant Scuderia Aichner SRL Accelerator (Voix du Nord). S Josefem Bartošem v sedle dominoval o šest délek před tréninkovým kolegou Star Maker (Policy Maker) s Janem Kratochvílem.

Josef Bartoš upevnil vedení pro sebe v jezdeckém šampionátu a také pro Josefa Váňu ml. v trenérském žebříčku hned v následující Premio Bullona (4l., siepi. 3000 m, 13.000 euro, záznam) s dalším koněm stáje Josefa Aichnera, Brunch Royalem (Sunday Break). Tentokrát ale o vítězství musel bojovat Cheap Thrillem (Ramonti) a Janem Kratochvílem, které porazil o krátký krk.

I do posledního překážkového dostihu vypravili trenéři Váňové každý po jednom svěřenci. Tentokrát se ale karta obrátila a v Premio Tatti Jacopo (4+, siepi, 3000 m, 15.000 euro, záznam) se z vítězství radoval Josef Váňa starší. 
Zástupce Scuderia Tania Sargas (Shirocco) si totiž pod taktovkou Jana Kratochvíla připsal premiérové vítězství o dvě a půl délky. Při debutu minule druhý Kapjahr (Kapgarde) s Josefem Bartošem tentokrát obsadil třetí místo, více než 14 délek za českým kolegou. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking