swiss derbyStáj Lokotrans i sesterská MS Racing se letos mohou těšit z velmi silné kolekce tříletých. Po dvou klasických triumfech v Bratislavě v podání Shabany a Darling in Pink, kteří svou třídu následně potvrdili i při Turf-Gala, dnes ve švýcarském Frauenfeldu získali další klasický triumf. Ryzák HELLO HOLA HAY (Zarak), druhý z Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera, krásným finišem vybojoval vítězství ve 42. Swiss Derby o 50 tisíc švýcarských franků.

 
Svěřenec Luboše Urbánka, vedený stájovou jedničkou Martinem Laube, rozhodně nenastupoval do dostihu jako favorit. V poli sedmi koní byl dle fixních kurzů až šestou, podle tota dokonce poslední šancí na vítězství. V dostihu, který ve vlažném tempu odvodil favorizovaný německý Moonflight (Rajsaman) s Jiřím Palíkem, se po startu z boxu s nejvyšším startovním číslem držel zvenčí za středem pole, do tamní krátké cílové roviny dokonce točil jako předposlední, ale skvělým finišem zvenčí dokázal tesně před cílovou páskou chytit vedoucí Astorii (Lord of England) a vybojovat těsné vítězství. Favorizovaný Mooflight skončil za Tortuguerem (Reliable Man) až čtvrtý.

Nepřehlédněte: Machinos nenašel soupeře ani v graded dostihu, Her Him vyhrál švédskou národní. České stáje v sobotu vyhrávaly ve třech zemích

Dalším testem síly tříletého lotu Luboše Urbánka bude České derby, v němž obě stáje Lokotransu zastupuje hned trojice koní - Shabana (Jukebox Jury), Darling in Pink (Outstrip) a Ashat (Shalaa) - přičemž zřejmě nejlepší tříletek stáje Aigle Vailland (Wings of Eagles), který už získal vítězství v Classe 1 a skončil čtvrtý ve francouzských listed byl z Českého derby škrtnut. Zůstává však mezi přihlášenými do derby na Slovensku. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net