jarna cena petrzalky 18Tradičním vrcholem úvodního dne dostihové sezóny na Slovensku byla 45. Jarná cena Petržalky, steeplechase pro pětileté a starší koně na 3800 metrů, na jejíž listině vítězů najdeme řadu velkých jmen nedávné historie českého turfu.


Velkou šanci zapsat se po bok Masiniho, Kolorada a dalších hvězd měl Trip to Rhodosův polobratr Trip To Sydney (Sunday Break), který na sklonku loňské sezóny vyhrál pětkový steeple ve Slušovicích. Dnes se ve druhé části dostihu chopil taktovky a ve vedení mířil do cílové rovinky, tam ale neodolal nástupu loňské vítězství obhajující RAIN MAGNA stáje KCL Slovakia, která s Janem Kratochvílem v sedle zdolala valacha stáje Dr. Charváta o 2 1/4 délky. Třetí skončil domácí Summer Hill (Lidohill) před dalším českým zástupcem, respektive zástupkyní Tasimou (Magnus), horká favoritka Meny Bay (Footstepsinthesand) skončila pátá.

Vítězná a český chov reprezentující Rain Magna z chovu Františka Procházky je dcerou někdejšího šampióna proutěnkářů Magnuse (Jape) a v několika jedničkových dostizích umístěné Rain Dancer (Jules Favre), polosestry vítězky Velké ceny Prahy (Gd3) Wild Rain (Solo Native).Českým koním se dnes v Bratislavě příliš nedařilo, jediné vítězství koně trénovaného v ČR zajistila v závěrečné Ceně Starého hája (IV.k., 4+, 2000 m, 2.000 €) v ČR narozená a trenérem Piruchem připravovaná ROMANETTA (October - Rainfire, Rainbow Quest), reprezentující stáj i chov předního slovenského majitele Miroslava Piskly.

napajedla romanetta

Z rámcových dostihů zaujalo velmi lehké sedmidélkové vítězství domácího RISK (No Risk At All - Matgil, Grape Tree Road) stáje Mostry Senica ve dvojkovém Memoriálu Josefa Brečku (II.k., 3, 1600 m, 3.600 €). Svěřenec trenérky Kubovičové, v jehož sedle byl žokej Palík, je hlášen do slovenských klasik. (miv)
         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net