Wroclaw Velkawroclavska RekiVčerejší den byl na zahraniční starty opravdu bohatý. Ještě vám dlužíme informace o výsledcích našich překážkářů v polské Wroclawi a švýcarském Aarau. Tentokrát to nebyly tak úspěšné výpravy, dařilo se ale ve vrcholu mítinku. REKI (Look Honey) stáje Wrbna Racing dokázal s jezdcem Složilem vyhrát finišem největší polský překážkový dostih, Velkou wroclawskou. Trenérka Kabelková tak po sobotní kvalifikaci připravila vítěze dalšího velkého dostihu.


Smůla Haad Rina, Reki dokázal porazit nejen vítěze posledních ročníků

Na start Wielka Wroclawska Nagroda Portu Lotniczego Wroclaw (5+, steeple, 5000 m, 175.000 zl) nenastoupil loni druhý Pareto (Rainbows For Life) a tak český turf zastupovali čtyři koně připravovaní v Česku proti dvěma domácím koním. Mezi nimi byl taky skvělý Haad Rin (Samum), který za poslední dvě sezóny ve Wroclawi neprohrál, ale tentokrát ho potkala smůla v podobě pádu po jedné z překážek v poslední třetině kurzu. Ve vedení dostihu se střídalo více koní včetně dvojnásobné vítězky dostihu Delight My Fire (Way of Light) se Sertashem Ferhanovem v sedle, ale v posledním kilometru klisna z vedoucí skupiny odpadala a nakonec byla čtvrtým a zároveň posledním koněm, který dostih dokončil. Leaderem závěrečné části dostihu byl domácí Netto (Jape), na kterého po poslední překážce zaútočili dva zástupci našich stájí. Lepší závěr měl o krk REKI, který po dvou letech opět zvítězil a po Wroclawska Trial a Crystal Cupu získal na zdejší dráze své třetí velké vítězství. Výborný výkon podal také jedenáctiletý Larizano (Jape) vedený Dominikem Pastuzskou, který byl v závěru Rekimu velkým soupeřem. Obhájce loňského vítěztví Sztorma (Enjoy Plan), který se také podílel na tempu, Marcel Novák ke konci dostihu zadržel.

Druhý vrchol odpoledne, největší polský dostih přes proutěné překážky, 
Wielka Partynicka Nagroda Lotto (4+, prout. přek., 4200 m, 70.000 zl) vyhrál s velikým náskokem letos neporažený Trim (Belenus) s jezdcem Chopykem. Po třech letech ve Wroclawi startující Kifayya (Intikhab) a Sertash Ferhanov doběhl třetí, krk za druhým Newmanem (Nowogrodek). Le Grand (Grand Presidium) nestartoval.

Druhé české vítězství v rámci mítinku získal zástupce DS Pegas BENJAMIN (Teofilo) s Thomasem Boyerem v sedle, který o sedm délek triumfoval v dostihu přes proutěné překážky, Nagroda Toru Wyścigowego w Pardubicach Cena Dostihoveho zavodiste Pardubice pro tříleté před českým odchovancem Old Navy (Brusco), kterého připravuje trenér Swiatek. Svěřenec trenéra Olehly je tak na překážkách neporažený ve dvou startech.

Výsledky a záznamy dostihů z Wroclawi

V Aarau nejlépe třetí Ledo

Tři koně v českém tréninku startovali včera také na švýcarském závodišti Aarau. Jediné dotované umístění tu získal Ledo (Dandoun), který si s Janem Odložilem při svém třetím startu na zdejší dráze připsal svůj nejlepší výsledek, kterým bylo třetí místo v Preis Turf Club Aarau na 4800 metrů, přibližně pět délek za vítězem. Smolný den měl Pavel Kašný, který měl v tomto dostihu pád s Badagrisem (Fly to the Stars) a v předchozím dostihu muset zadržet Borderlanda (Fasliyev). (mze)

Výsledky dostihů v Aarau


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking