res judicataTřetí ze Slovenského derby Res Judicata (Jukebox Jury) se zítra v 17:00 hodin postaví na start 150. Österreichisches Galoper - Derby, National Listed o 30.000 euro. Zástupce stáje Dr. Charváta připravovaný trenérem Pavlem Tůmou si tak v průběhu 13 měsíců vyzkouší už na sedmou dráhu.


V Rakouském derby mělo původně na bělouše čekat osm soupeřů, ale podle sázkových serverů by neměli startovat č. 2 Scarta (Captain Gerard) a č. 3 The Way of Bonnie (Thewaayouare), kterého rakouský Dostihový program favorizoval. Res Judicata, v jehož sedle bude Jakub Pavlíček, měl být za ním druhou šancí v dostihu. Derby se také zúčastní Jiří Palík v sedle svěřence německé trenérky Claudie Barsig I´m A Dreamer (Adlerflug), ktreý letos startoval pětkrát a třikrát se umístil. Naposledy startoval v Düsseldorfu v dostihu na 2400 metrů kat. E, kde doběhl na čtvrtém místě, sedm délek za vítězem. V jeho sedle byl Filip Minařík. Aktuální GAG I´m A Dreamera je 62. 

Zajímavostí je také start bulharské derby - vítězky Tangry (Tesey) s Valentinem Atanasovem v sedle. Slovensko bude zastupovat svěřenec trenéra Hanáčka Quito (Soldier Hollow) s žokejem Krowickim. Quito se zatím nejlepší společnosti vyhýbal, jeho nejlepším výsledkem je vítězství v dostihu čtvrté kategorie na 1700 metrů v polovině srpna. Jaroslav Línek povede jednoho ze dvou svěřenců trenérky Tamary Richter v dostihu, Gugus de Brieces (Cima de Triomphe), který skončil na pátém místě ve Slovenském derby. 

Do Ebreichsdorfu zítra pocestují ještě další tři koně v českém tréninku. Dominique (Motivator) s Jakubem Pavlíček a Romanetta (October) s ž. Krowickim  se popasují se třemi domácími soupeři v Racino Steher - Preis o 8.000 euro. V pětihlavém poli bude také startovat Poker Run (Areion) trenéra Vinklárka  - stane se tak v Racino Sprimt o rovněž 8.000 euro a v jeho sedle bude Tomasso Scardino.
(mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking