FineAnywayI poté, co v pondělí skončil mítink v Cagnes-sur-Mer, pokračuje trenérka Ingrid Janáčková Koplíková ve sbírání úspěchů ve Francii. V úterý vyrazila se svými svěřenci na závodiště Marseille Borelly, odkud odváží jedno vítězství a dvě umístění. O dotované příčky se zasloužili její tříletí koně.

 
Nejlépe se dařilo hnědce FINE ANYWAY (Galiway) ze stáje Jany Dufkové, která po boji vyhrála dostih pro nezvítězivší Prix Histoire de Filles (3 kl., 1800 m, 21.000 €, záznam). Theo Bachelotem vedená klisna sice v úvodu naběhala kvůli vysokému startovnímu číslu řadu metrů navíc, na protější rovině ji ale Bachelot dostal do čela a posunul k bariéře. Na začátku cílové roviny na chvíli o vedení přišla, ale táhlým finišem podél bariéry dokázala na extrémně těžké dráze znovu přejít do čela a o 3/4 délky zvítězit.

Dostih se stejnou propozicí, ale pro hřebce a valachy Prix Race and Care (3, 1800 m, 21.000 €, záznam), byl cílem do všech tří dostihů české trojkoruny hlášených Gabona (Ten Sovereigns) a King Warriora (Saxon Warrior). Lépe si vedl druhý jmenovaný hřebec, reprezentující stáj Jany Čapkové, který obsadil třetí místo, dostih vodící Gabon finišoval na pátém místě.

Nepřehlédněte: Pardubice snižují startovné v nižších kategoriích. Místo 4 budou žádat 3 procenta

Poprvé se v barvách Jany Dufkové představil nákup z prodejky v Cagnes-sur-Mer Reverso (Wootton Bassett), v Classe 2 Prix des Arganiers (3, 1200 m, 22.000 €, záznam) finišoval osmý, stejně jako čtyřletý Biriatou (Wings of Eagles) v prodejním handicapu Prix de Saint-Remy-de Provence (Classe 4, 4+, 1700 m, 13.000 €, záznam), ve kterém jeho stájoví kolegové Ganibet (Almanzor) a Totally Gold (Dark Angel) obsadili sedmou, respektive jedenáctou a zároveň poslední příčku.

V Marseille startoval i svěřenec Zdeno Koplíka Apollon (Soldier Hollow), který si z handicapu Prix de Saint-Loup (Classe 3, 4+, 2000 m, 27.000 €, záznam) odnesl poslední sedmé peníze. (miv)

Inzerce
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net