shabana rexVíkend na zahraničních drahách přinesl českým koním opět řadu úspěchů. Opět bodovali jako překážkoví, tak i rovinoví koně a co víc, český turf získal další blacktype umístění v listed dostihu ve Francii, kde se dva čeští koně po skvělém závěru dostali na tabuli.

 
Právě tímto dostihem bychom mohli začít, protože výkon českých koní v něm patřil k nejsvětlejším momentům uplynulého víkendu. Do Nancy na Grand Prix de la Region Grand Est (L, 3+, 2000 m, 60.000 €, záznam) vyrazili hned tři čeští koně - stáj Lokotrans zastupující Shabana (Jukebox Jury), kterou vedl Hugo Boutin a Aigle Vaillant (Wings of Eagles) s Martinem Laubem, a pak Rex of Thunder (Night of Thunder) stáje Březová, do jehož sedla se vyhoupl Gerald Mosse. Zatímco zástupce slušovické centrály cválal v zadní části pole, dvojice Lokotransu se držela blízko čela na třetím a pátém místě. Před cílovou rovinou Shabana trochu ztratila pozici, což se jí stalo osudným, protože v cílovém rovině chvíli neměla prostor k útoku. Když se jí ale cesta otevřela, předvedla brilantní finiš a stejně tak ukázal silný závěr i Rex of Thunder, který společně se Shabanou rychle likvidovali náskok vedoucích koní. Svěřenkyně Luboše Urbánka ještě stihla třetí místo a potvrdila tak status blacktype koně, který získala v Itálii, Rex of Thundera zachytila cílová kamera na pátém místě, nos od čtvrtého Integranta (Frankel) a hlavu za Shabanou. Aigle Vaillant se v závěru propadl na jedenáctou příčku.

V Nancy startoval i tříletý Fortune Gold (Estidhkaar), který v handicapu Prix do Donon (3, 1400 m, 20.000 €) obsadil páté místo. Jeho stájový kolega dvouletý Showpower (Showcasing) úspěšně debutoval v Bordeaux le Bouscat, kde mezi nestartovavšími v Prix du Four a Chaux (2, 1600 m, 35.000 €) finišoval druhý, čtvrt délky za Aga Khanovým Sibayan (Blame).

Neporazitelný Swinging Thomas

Již šest dostihů v řadě nenašel přemožitele šestiletý valach Dr. Charváta SWINGING THOMAS (Dylan Thomas), kterého trenér Pavel Tůma vyslal do Aarau do steeplechase 75. Grosser Preis der Schweiz na 4200 metrů o 35 tisíc franků. Pavlem Složilem mladší vedený ryzák po strhujícím souboji s domácím Fandangem (Poliglote) o hlavu zvítězil a prodloužil vítěznou sérii na sedm dostihů. Molly Power (Soldier Hollow) doběhl pátý.     
 


Jedno vítězství přivezli čeští koně i z Merana, kde čtyřletý valach Scuderie Aichner BLACK STAR (Kapgarde), vedený Janem Kratochvílem, jistě o délku a čtvrt vyhrál proutěnky Premio Pizzeria Ladurn (4, 3000 m, 12.100 €, záznam), v nichž třetí finišoval Mangiapeccati (Churchill). Třetí příčku obsadil i Nizami (New Approach) v proutěnkách na 3300 metrů. (miv)       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net