Sternkranz cagnes3V Cagnes-sur-Mer dnes, opět na hluboké půdě, vyvrcholil zimní překážkový mítink a také šestitýdenní pobyt žokeje Bartoše, trenéra Josefa Váni mladšího a jeho svěřenců ze Scuderie Aichner na francouzské Riviéře. Závěrečný mítink, který nabídl první grupový dostih francouzského překážkového kalendáře a také tři listed zkoušky, byl svědkem zatím nejlepších výsledků, jakých čeští zástupci při letošním mítinku dosáhli.


Do vrcholu celého zimního mítinku Grand Prix de la Ville de Nice - Bernard Secly (stch Gr.3, 5+, 4600 m, 100.000 €, záznam) nasedlal Josef Váňa hned dva své svěřence - sedmiletého Piton des Neiges (Buck's Boum), kterému se naposledy podařilo získat druhé místo v listed a sázející jej pasovali do role jednoho z outsiderů s kurzem 27:1, a pak Sternkranze (Kamsin), který po vítězství ze 30. prosince odskakoval jako pátá šance v kurzu 11:1. Zatímco James Reveley v sedle Piton des Neiges volil ofenzivnější taktiku a držel se kolem pátého místa, Josefem Bartošem vedený Sternkranz cválal na konci pole. Vše se změnilo na čtvrté překážce před cílem, na níž Piton des Neiges chyboval, začal se propadat a po dalším skoku byl zadržen. Naopak Sternkranz se začal posouvat dopředu, do cílové roviny vbíhal s malou ztrátou na vedoucího koně pátý, ale pak skvělým finišem vybojoval třetí místo, pouhé 1 3/4 délky za vítězným Berjou (Holy Roman Emperor), který splnil roli favorita. Za třetí místo vydělal Sternkranz 13.000 €  

Skvěle si vedl i bělouš Capivari (Yeats), který sice do Grande Course de Haise de Cagnes (L, 5+, 4300 m, 52.000 €, záznam) odskakoval jako největší outsider s kurzem 26:1, ale při zatáčení do cílové roviny mu Josef Bartoš našel nejkratší cestu, na chvilku se dokonce ocitl na čele, ale ač nenašel odpověď na závěrečný nástup sedmileté Tenerife (No Risk At All), uhájil skvělé druhé místo, 2 1/2 délky za vítězkou. Za ně získal 12.480 €.

Na dotované místo dosáhl i šestiletý Starman (Manduro), který s Josefem Bartošem v sedle  sice v handicapových proutěnkách Prix Romantisme - Marcel Maschio (6+, 4000 m, 30.000 €, záznam) zavedl pole do cílové roviny, ale tam došly síly a propadl se na sedmé místo. I za něj však získal 750 €. (miv)

Inzerce    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking