rexofthunder4Tuto neděli se v Bratislavě odběhne 29. Slovenské derby (Gd3, 40.000 €), letos sponzorované Raiffeisen Bank International. Ač na jeho startu bude stejně jako v předchozích dvou letech chybět vítěz Českého derby, měla by se slovenská modrá stuha odehrát podle českých not. Tak to alespoň předpokládá Tipsport, podle jehož kurzů přicestuje pět největších šancí dostihu právě z České republiky.

 
Pro úspěch koní v českém tréninku hovoří i matematika - z 10 startujících je 6 připravováno u nás, zatímco domácí stáje vysílají do dostihu jen 4 zástupce, mezi nimiž navíc chybí výraznější individualita.

Kurzy Tipsportu na vítěze 29. Slovenského derby
kurzy skd

Favoritem s kurzem 3:1 je hnědák stáje Březová Rex of Thunder (Night of Thunder), kterého povede opět žokej Michal Demo. Čtvrtý z Českého derby zatím v Bratislavě neprohrál a své třetí a zatím nejcennější tamní vítězství získal ve Starohájském kritériu (I.k.). V něm o 2 3/4 délky zdolal vítěze slovenské Velké jarní ceny Petardu (Free Eagle) ze stáje Dr. Charváta, kterého Tipsport vypsal jako druhého favorita. V sedle Petardy zůstává žokej Jan Verner. Třetí ze zmíněného kritéria Rabbit Red Jazz (Red Jazz) bude po osmém místě z Českého derby v Bratislavě odskakovat jako čtvrtá šance, když se před něj vklínil silnější z dvojice koní Lokotransu Abrams Creek (Adlerflug), který v Českém derby skončil pod čarou, stejně jako pátá šance Machinos (Penny's Picnic) ze stáje Hany Veselé.

Z domácích koní se zdá být nejšancovější svěřenec Zuzany Kubovičové Monsieur (Adlerflug), který po osmém místě z tamní Velké jarní skončil čtvrtý ve Starohájském kritériu a další prodloužení distance by mu mělo jít k duhu. Do jeho sedla povolala stáj Lokotrans Slovakia polského šampióna Szczepana Mazura, který v našem derby dovedl Locomotive k šestému místu. (miv)

6. dostihy 16:55 (10801) - 29. Slovenské derby Raiffeisen Bank International
rovina Gd-3 kat., cena, 3ročné kobyly a žrebce, 2400 m, 40 000 EUR
1 ABRAMS CREEK (IRE), 3 dž. Martin Laube 58.0 Lokotrans (CZE)
2 CAPE CROWN (IRE), 3 dž. Zdenko Šmida 58.0 BORMANN
3 MACHINOS (FR), 3 dž. Vendula Korečková 58.0 Hana Veselá (CZE)
4 MONSIEUR (GER), 3 Szczepan Mazur 58.0 Lokotrans Slovakia
5 BESTHON (FR), 3 dž. Jaroslav Línek 58.0 Vimar
6 PETARDA (IRE), 3 dž. Jan Verner 58.0 Dr. Charvát (CZE)
7 REX OF THUNDER (GB), 3 dž. Michal Demo 58.0 Stáj Březová (CZE)
8 RABBIT RED JAZZ (IRE), 3 dž. Tomáš Lukášek 58.0 Rabbit Trhový Štěpánov (CZE)
9 DIONIS (GER), 3 dž. Jiří Palík 58.0 Lokotrans (CZE)
10 SADAAR (IRE), 3 dž. Milan Zatloukal 58.0 Strnisko

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net