Už propozice na první dostihový den obnoveného provozu, který se bude konat v pondělí v Longchamp, přinesly redukci cen grupových zkoušek. Představy, že toto snížení je reakcí na dostihy bez diváků a tudíž s nižšími příjmy pro pořadatele a s návratem k normálu skončí, vzalo včera za své. France Galop oznámila, že až do konce roku 2020 snižuje ceny velké části francouzských dostihů.


Redukce nejvíce postihle největší dostihy - ceny Gr.1 zkoušek budou sníženy o plných 40%.  Další grupové a listed dostihy přijdou o 30% svých dotací a dostihy na pařížských drahách s cenou nad 20.000 € ztratí 15%, stejně jako všechny dostihy na provinčních drahách, jejichž dotace byla vyšší než 16.000 €. Ostatní dostihy ztratí 20%.

France Galop se však zároveň snaží udržet rozmanitost a pestrost francouzského provozu, a tak nesnižuje ceny všech dostihů. Na stávající úrovni nechává ceny dostihů na venkovských drahách s cenou 15.000 € a méně či dostihů na pařížských drahách, jejichž dotace nepřesáhla 19.000 €.

V překážkovém provozu, v handicapech a prodejkách dojde k 10% snížení, překážky klasifikované jako blacktype čeká 30% redukce cen.

Zmíněné úpravy platí pro celou sezónu 2020, France Galop nicméně plánuje v průběhu roku zhodnotit k jak velkým ztrátám v sázkovém obratu skutečně došlo a případně na to reagovat. Zároveň očekává, že v roce 2021 se ceny francouzských dostihů znovu vrátí na "předvirovou" úroveň. (miv)

Související článek:
Dobrá zpráva pro české stáje. Prezident France Galop očekává, že se francouzské dostihy otevřou zahraničním koním 1. června

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking