MysakVedle slovenského Opasana (French Navy), který se skvěle uvedl na blacktype scéně, dnes na pokračujícím mítinku ve Vichy startovali i čtyři zástupci českých stájí. Na dotovaná umístění dosáhli dva z nich - Mysak Miky (Elvstroem) a Cote Jardin (Prince Gibraltar), reprezentující stejnou stáj Cajdašrot, ale rozdílné tréninkové centrály.

 
Náročnější úkol čekal ve Francii již dvakrát úspěšného Cote Jardin trenéra Jiřího Chaloupky, který se společně s Cacophonousem (Cacique) trenérky Havelkové postavil na start úvodního Quinté+ handicapu Prix Vichy Communaute (Classe 2, 4+, 3000 m, 50.000 €), v němž hezkým závěrem pod Marií Velon vybojoval čtvrté místo a 4.000 €. Svou trenérkou defezivně jetý Cacophonous skončil bez výraznějšího momentu dvanáctý.

V Bošovicích připravovaný Mysak Miky, kterého Václav Luka nasedlal Eddy Hardouinovi, odvodil nezvítězivším tříletkům vyhrazenou Prix de l'Hippodrome Wellington-Ostende (2000 m, 16.000 €), v závěru se přes něj dostali dva soupeři a skončil třetí, 2 3/4 délky od vítěze. Nedařilo se účastnici Českého derby Besiberri (Twilight Son), která se v Prix Christiane Head (3 kl., 2000 m, 16.000 €) vrátila na kratší distanci, kde získala osmé místo. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net