subway deTaké dnes bude mít český turf svého zástupce v hlavním dostihu mítinku ve Vichy. Ten se tentokrát koná večer a tak grupa 3, Grand Prix de Vichy, přijde na řadu v programu až ve 21:10 hod. S osmi účastníky dostihu změří síly svěřenec trenéra Zdeno Koplíka a úspěšný zástupce stáje Bonanza Subway Dancer (Shamardal), v jehož sedle bude žokej Radek Koplík.

Subway Dancer naposledy startoval před pěti týdny v longchampské Gr. 3 La Coupe, kde obsadil páté místo, pouhé dvě délky za vítězem. Jeho současný rating 45,5 patří mezi tři nejnižší ve startovním poli. Nejvýše hodnoceným koněm v dostihu (rating 50,5) je pětiletý Noor Al Hawa (Makfi) cestující "po celém světě". Několikrát ho už také viděli návštěvníci dostihů v Kataru, Naposledy tam v únoru doběhl o půl délky druhý v Listed. Od té doby ještě obsadil druhé místo v grupě 3 v Mnichově a koncem června dominoval v Listed v Grand Prix de Compiegne. V jeho sedle bude Theo Bachelot.

Kvalitní je také klisna Golden Legend (Doctor Dino), loni vítězná v Listed a také v grupě 3 Prix Bertrand de Tarragon v Maisons - Laffitte. Letos v květnu se zúčastnila v Newmarketu Gr. 2 Dahlia Stakes, kde doběhla pátá, cca 10 délek za vítězkou. Trenér Fabre posílá do dostihu Listed - vítěze Glen Shiel (Pivotal), který letos při jediném startu doběhl o délku druhý za Noor Al Hawou ve zmíněném dostihu v Compiegne. Německý turf bude v Grand Prix de Vichy zastupovat známý Potemkin (New Approach) s Eduardo Pedrozou v sedle. Letos startoval tento svěřenec trenéra Wöhlera dvakrát. V květnu vyhrál pod vedením Bauyrzhana Murzbayeva dostih kategorie F v Hannoveru a o měsíc později se vrátil do blacktype společnosti čtvrtým místem v Gr. 3 Grosser Preis de Wirtschaft v Dortmundu. (mze)