GP de Vichy 18Pozitří se předloňský Kůň roku a s více jak 11 milióny korun nejbohatší rovinový kůň celé historie českého turfu SUBWAY DANCER (Shamardal) letos podruhé postaví na start. Osmiletého valacha stáje Bonanza vyšle trenér Zdeno Koplík do Vichy, aby se, stejně jako v předchozích třech letech, zúčastnil tamní Gr.3 Grand Prix de Vichy. V dostihu na 2 kilometry již získal dvě pátá místa, nejlepšího výsledku dosáhl předloni, kdy skončil třetí.

 
Na startovní listině dostihu, který je letos dotován "jen" částkou 56 tisíc eur, zatímco v předchozích ročnících se běžel o rovných 80 tisíc, je 10 koní, což je nejpočetnější pole ze všech ročníků, kterých se Subway Dancer zúčastnil. Kdybychom brali za bernou minci pouze aktuální ratingy všech účastníků, měl by český zástupce odskakovat jako favorit - jeho 49,5 kilogramu nemá v poli konkurenci. Nejblíže je mu se 47.5 kg pětiletá Spirit of Nelson (Mount Nelson), která počátkem června doběhla s podporou Christiana Demuro, který ji povede i nyní, třetí v Gr.2 Prix Corrida v Lyonu. Nicméně, jak praví klasik, šedivá je teorie, zelený je strom života a navíc o Subway Dancerovi je známo, že nejlepší formu mívá až na podzim.

Ve středu jej čekají i pravidelní soupeři Mr Satchmo (Mr Sidney) a Diamond Vendome (Style Vendome), s nimiž se střetl i při svém letošním debutu v Longchamp. Na Satchma mu tehdy chybl jen krátký krk, Diamond Vendome zdolal o 2 délky. Zajímavou soupeřkou bude i čtyřletá Wonderment (Camelot), lteos sice zatím jen pátá v listed v Longchamp, jako dvouletá však ovládla Gr.1 Criterium de Saint-Cloud. Naopak rostoucí formu ukazuje čtyřletý Styledargent (Style Vendome) s Maximem Guyonem, který před měsícem jistě vyhrál listed v Lyonu. S jedinou výjimkou mají všichni startující status blacktype koně. Onou výjimkou je čtyřletý valach Zarkallani (Invincible Spirit), syn skvělé Zarkavy (Zamindar), vítěz dvou dostihů, jehož rating 43 kg je nejnižší v poli.

Dostih startuje ve 21.30 a lze jej volně sledovat na www.france-galop.com  po bezplatné registraci.

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking