championstakes2018Naprosto fantastický výkon dnes v Qipco Champion Stakes (Gr.1), nejvýznamnějším dostihu anglické podzimní sezóny o 1,3 miliónu liber, podal Subway Dancer (Shamardal) stáje Bonanza. Svěřenec trenéra Zdeno Koplíka, který jej nasedlal svému bratrovi Radkovi, v kvalitou nabitém startovním poli naprosto nečekaně skončil na třetím místě, když dokonce bojoval o druhé peníze s Crystal Ocean. Suverénním vítězem se stal obhájce loňského triumfu Cracksman (Frankel), poprvé startujíci se stínidly.


Český zástupce odskakoval v kurzu 66:1 jako druhý největší outsider. Zpočatku se držel na předposlední, poté na poslední pozici, ale v cílové rovince jej Radek Koplík vytáhl ven, Subway Dancer začal zlepšovat a míjet jednoho soupeře za druhým včetně nejlepšího z coolmorských Capriho (Galileo), loňského vítěze Irish Derby, a v cíli mu patřila třetí příčka. Za tu získal necelých 140 tisíc liber a potvrdil, že loňské rozhodnutí majitele koně neprodat po nabídce 110.000 € na Arc Sale bylo dobrým rozhodnutím.

crb championstakes

Subway Dancerovo umístění je prvním, jakého dosáhl v ČR trénovaný kůň v některém z anglických blacktype dostihů, což se nepodařilo před lety ani Darsalamovi, který byl historicky prvním českým účastníkem anglických stakes dostihů.

Technický výsledek dostihu    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking