lacoupe 2020Dvoukilometrová Gr.3 La Coupe byla dnes svědkem sezónního debutu českého Koně roku 2018, osmiletého valacha stáje Bonanza Subway Dancera (Shamardal). V poli 6 koní, do kterého odskakoval jako druhý největší outsider a též jediný letos debutující kůň, obsadil svěřenec Zdeno Koplíka čtvrté místo a získal 5.600 €. V jeho sedle byl opět Radek Koplík.

 
Ten zvolil defenzivní taktiku, při které Subway Dancer uzavíral pole, které vodil, místy s více než desetidélkovým náskokem, outsider Diamond Vendome (Style Vendome), zatímco favorizovaný anglický host, loňský vítěz Dante Stakes Telecaster (New Approach), se s Christophe Soumillonem v sedle držel na třetím místě. Na začátku cílové roviny Subway Dancer zaútočil, postupně zdolal odpadající Nisreen (Raven's Pass) a Diamond Vendome (Style Vendome), blížil se i třetímu Mr Satchmo (Mr Sidney), od něhož jej v cíli dělil již jen krátký krk. Suverénním vítězem se stal horký favorit Telecaster, který soupeřům otekl o 4 délky, druhá skončila Romanciere (Dansili), za kterou též zela více než čtyřdélková mezera.

Pro Subway Dancera, zakoupeného jako nestartovavšího tříletka za 3.000 €, to bylo již 15. dotované umístění v blacktype dostihu. Dnešním umístěním překročil hranici 11 miliónů korun celkového zisku. (miv)

Technický výsledek dostihu (zde najdete i záznam dostihu (žluté tlačítko Replay), nutná je však bezplatná registrace na France-Galop). Dostih lze dočasně zhlédnout i zde (opět odkaz Replay)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking