Treviso BartosDnes odpoledne pokračovala italská překážková sezóna mítinkem v Trevisu. Nikdo z pěti českých koní dnes na vítězství nedosáhl, ale dvě prvenství si připsal Josef Bartoš v sedlech koní Paola Favera. Pokračuje tedy souboj Váni a Bartoše o jezdecký šampionát, protože po dnešku mají oba znovu shodný počet vítězství (26).


V úvodní Premio Piazza Dei Signori (4+, steeplechase, 3500 m, 8.500 euro, záznam) o pět délek nestačil minulý vítěz na zdejší dráze Star Maker (Policy Maker) s Josefem Váňou ml. v sedle na Vibese (Helmet), se kterým vyhrál Josef Bartoš také 21. listopadu. Star Maker byl v průběhu dostihu aktivní, ale v posledním oblouku se dostal do čela Vibes a bylo rozhodnuto.

Josef Bartoš se podobnou taktikou prosadil hned v následující zkoušce, Premio Piazza Victoria (3l., siepi, 3000 m, 11.000 euro, záznam) a dotáhl se na vedoucího Josefa Váňu ml. svým 26. zdejším letošním vítězstvím. To patřilo do kategorie velmi snadných, protože dominoval totiž s Movedem (Ifraaj) o deset délek. Edef Xam (New Approach) nestartoval a tak jediným nositelem českých barev v dostihu byla celkem počtvrté startující, a v Itálii poprvé sbírající zkušenosti, Chris Darsie (Darsalam). Jiří Kousek provedl klisnu cílem v pětihlavém poli na čtvrtém místě, s velkým odstupem za vítězem.

Nejvíce koní vyslali čeští trenéři na start hlavního dostihu, Premio XV. Corsa Siepi di Treviso (4+, 3050 m, 14.000 euro, záznam). Škrtnutý sice byl svěřenec Josefa Váni Cheap Thrill (Ramonti) , ale i tak stále měli čeští koně v pětičleném poli startujících převahu. Nejlepším z nich nakonec byl po finiši v cíli Čáriray (Ray of Light) s Jiřím Kouskem, který získal druhé peníze, necelé tři délky za vítězným Chateaudelmalmaisonem (War Front) vedeným Gabriele Agusem. Ten tak završil své velké sólo v posledním kole. Další svěřenec Stanislava Popelky Dangerous Gleam (Generous) doběhl pod vedením Jana Faltejska na třetí příčce. Se ztrátou poslední dostih dokončili Kazoo (Lateral) a Josef Váňa ml. (mze)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking