Trial wroclawska dobehČtvrtého letošního překážkového dne v polské Wroclawi se zúčastnilo bezmála dvacet koní v českém tréninku, ale tentokrát byl pro ně mítink trochu méně úspěšný. Na vítězství sice dosáhli Mystical Wind s ž. Lovénem v proutěnkách a Illdowhatican vedený Janem Odložilem ve steeplechase, ale prvenství v hlavní jízdě Wroclawska Trial nečekaně získala domácí Herbata.Na start hlavního dostihu, Wroclawska Trial (5+, steeplechase, 4200 m, 20.000 zl, záznam dostihu) se po škrtnurí tří koní včetně Playera (Moonjaz) nakonec postavila desítka startujících včetně šesti koní českých trenérů. Nedlouho po startu byl zadržený King Artur (Belenus) a v dostihu pokračovala devítihlavá kompaktní skupina koní pod vedením domácího Netta (Kornel) a Tamase (Royal Court). V poslední čtvrtině dostihu poslal Jan Odložil do čela Celadona (Sin Kiang). Lámat chleba se začal v posledním oblouku, kde začala na svěřence trenéra Olehly tlačit svěřenkyně trenéra Debowskiho Herbata (Don Corleone) podporovaná jezdcem Palzcynskim. Šestiletá klisna, která naposledy zvítězila před dvěma roky, přešla po předposlední překážce do čela a získala nečekané dvoudélkové vítězství před Celadonem. Za nimi bojovalo o zbývající tři dotovaná místa čtveřice koní, z nichž byl o půl délky úspěšnější Mimir (Star Fury) s Patrik Boekhoutem. Čtvrté místo vybojoval nakonec o hlavu druhý svěřenec trenéra Olehly v dostihu, klisna Poinsettia (Egerton) a o poslední peníze se rozdělili domácí Silver Star (Tempelwächter) a zástupce stáje Wrbna Racing Reki (Look Honey). Loňská vítězka dostihu Delight My Fire (Way Of Light) cválala po většinu dostihu ve druhé části pole. V cílové rovině neakceptovala tempo většiny soupeřů a nakonec proběhla cílem na předposledním osmém místě před Tamasem.

První české vítězství na mítinku se zrodilo v Nagroda 16.000 zl (4+, prout. překážky, 3800 m, 16.000 zl, záznam dostihu) zásluhou podruhé letos ve Wroclawi triumfující dvojice Mystical Wind (Montjeu) - žokej Niklas Lovén. Zástupce stáje St. Johnson a svěřenec Grega Wroblewskiho stejně jako v červnu musel o vítězství tvrdě bojovat. Le Granda (Grand Presidium) a ž. Nováka za sebou nechal o krátkou hlavu. S odstupem 20 délek získal třetí peníze Nos Galan (Dylan Thomas) a doběh na tabuli uzavřel Surin (Belenus). Nikan (Scater) skončil šestý a Hayley (Needham´s Fort) osmá.

Illdowhatican
Jedno ze dvou českých vítězství zařídili včera na závodišti v Partynicích Jan Odložil a svěřenec trenéra Olehly Illdowhatican, kteří společně dominovali letos ve Wroclawi už podruhé

Druhá česká radost přišla v závěrečné Nagroda 20.000 zl (4l., steeplechase, 3800 m, 20.000 zl, záznam dostihu). Stejně jako Mystical Wind, tak i Illdowhatican (Country Club) dominoval v Polsku letos podruhé a opět pod taktovkou Jana Odložila. Pro stáj Labedž - Olehla zvítězil o tři délky před domácí Sporadou (Estejo) vedenou Davidem Dygrýnem. Father Paulo (Halling) doběhl třetí před dalšimi českými zástupci Haruzou (Sir Prancaelot) a Kerabushem (Rock of Gibraltar). Ti uzavřeli výsledkovou listinu, protože další koně byli před startem škrtnuti.

V úvodním překážkové zkoušce, Nagroda 20.000 zl (3l., prout. překážky, 2800 m, 20.000 zl, záznam dostihu ), se ze dvou českých zástupců dostal v cíli výše Linovsky (Estejo), kterého Marcel Novák dovedl do cíle s větší ztrátou na vítěze na pátém místě před Port Saint Jean (Youmzain) se Sertashem Ferhanovem. Snadného, více než třídélkového vítězství, docílil svěřenec trenéra Swiateka Nebo (Needham´s Fort) s Niklasem Lovénem v sedle, jenž si jako jediný z jezdců připsal double. (mze)

Fotografie: Andrea Zavadilová

 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking