NancyMítink se všemi dostihovými disciplinami se dnes koná v Nancy a zamířili na něj koně ze čtyř českých tréninkových středisek. Velkou zajímavostí pro vyznavače tuzemského překážkového sportu byla Prix Serge Thanry (5+, cross country, 5000 m, 17.000 euro), kde se střetli účastníci Velké pardubické, Bridgeur (Vendangeur) a Talent (Egerton). Oba se v dostihu umístili.


Lépe si počínal ve Velké pardubické zadržený Bridgeur, kterého Jaroslav Myška dovedl do cíle jako třetího, necelých šest délek za snadno triumfujícím Papy Mamy (Ballingarry) trenéra Quintona a podporovaným Jordanem Duchenem. Sedm délek za Bridgeurem projel cílem Josef Bartoš se sedmým z Velké pardubické Talentem. Dostih dokončilo sedm koní z osmi startujících.

V prodejní Prix de Colonel d´Anchon – Prix de Luneville (3l., 1950 m, 14.000 euro) si ze dvou zástupců českých stájí lépe počínal vítěz z pražské dráhy z konce října, zástupce DS Pegas Nemo (Planteur), kterého dovedl Milan Zatloukal do cíle na pátém místě, jen dvě délky za vítěznou April Wine (Charm Spirit) s Antoine Hamelinem v sedle. Kings Rock (Joshua Tree) s jezdkyní Crystal Miette měl již na osmém místě v cíli mnohem větší ztrátu na vítězku.

Dalším svěřencem trenérky Baštové startujícím v Nancy byl v prodejní Prix des Cristalleries de Baccarat (4l., prout. přek., 3400 m, 14.000 euro) Ivo (Areion). Jan Faltejsek s ním projel okolo cílového mezníku na šesté příčce, s více než třicetidélkovým mankem na vítězného Hip Hop Traouland (Milanais) trenéra Quintona.

Posledním českým koněm v akci v Nancy byl čtvrtý z Ceny Jana Kašpara Emagoul (Blue Bresil) v Prix Rene Couetil (5+6l., cross country, 4500 m, 20.000 euro, záznam). Pětiletého zástupce stáje Aleš Jerie přivedl Jaroslav Myška do cíle na páté příčce, asi 25 délek za vítěznou Boumbou (Buck´s Boum). (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking