herHim2Víkendové dění na zahraničních drahách přineslo českým nebo lépe řečeno v Česku registrovaným stájím úspěchy především na překážkové scéně. V neděli pokračovalo dostihové dění v Meranu, kde vše směřuje k tamním vrcholům, vedle jihu Evropy uspěl český zástupce na jejím severu ve Švédsku.

 
Do tamního Bro Parku směřovaly kroky sedmiletého valacha Ivany Porkátové HER HIM (Kendargent), který si letos ze Švédska přivezl úspěch v tamní Grand National. Pod Henrikem Engblomem se neztratil ani tentokrát a silným finišem v závěrečných metrech vybojoval vítězství ve 130 tisíci švédských korun dotované H.M. Konungens Pris (stch, 4200 m, výsledek a video). Neztratil se ani letos už dvakrát v Karlových Varech a Wroclawi vítězný Ambrosius (Amaron) trenéra Wroblewského ze stáje Wieslawa Kartuse, který v úvodním dostihu mítinku H.M. Drottningens Pris (pp, 3800 m, 130.000 SEK, výsledek a video) skončil pod stejným žokejem na třetím místě.

Meranský hattrick Lukáše Matuského

Merano týden před vrcholem tamního programu patřilo slovenskému žokeji Lukáši Matuskému, který zvítězil ve třech dostizích. Dvou vítězství dosáhl na koních o víkendu čtyřikrát úspěšné trenérky Jany Novákové ze stáje All About Cossio rodiny Vocetkových. Nejprve si čtyřletý GREAT JELOIS (Great Pretender) doběhl v dostihu pro nezvítězivší Premio Monte San Vigilio (pp, 4+, 3000 m, 14.000 €, záznam) pro své první vítězství před dvojicí Scuderie Aichner Nizami (New Approach) - Rajani (Siyouni) a poté tříletý KASPIANNE (Kap Rock) zdolal v Premio Rotary Club (pp, 3, 3300m, 14.300 €, záznam) dalšího zástupce černožlutých barev Sopran Mistery (Cotai Glory). Třetího triumfu dosáhl v sedle domácího EL BULLI (Cityscape) v proutěnkách, v nichž Arc En Ciel (Hannouma) skončil třetí, stejně jako Ole Caballero (Sholokhov) v krosu Premio Oreste De Strobel (6+, 4100 m, 10.000 €, záznam).

V Ebreichsdorfu se v neděli běželo Österreichisches Galopper-Derby (záznam), do něhož po prodeji Ashata do Švýcarska zamířili dva čeští koně. Bohužel ani Le Duc (Almanzor) ani Apollon (Soldier Hollow) se do boje o umístění nezapojili a skončili na posledních dvou místech. V sobotu v Lipsku zůstali jen kousek od vítězství svěřenci Jiřího Brože, jehož Mannix (Intello) a Wicker Stone (Whipper) zůstali jen těsně druzí a Whiskey Creek (Bow Creek) třetí. (miv)           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net