Ještě nedávno byli trénováni v České republice, dnes však oba připravují francouzští trenéři. Příští úterý se možná poprvé střetnou. Dvojnásobná klasická vítězka Eternity (Power) i Gr.3 vítěz Kronprinz (Lord of England) jsou, společně s 18 dalšími koňmi, hlášeni do tamní Prix Tantieme (L) na 1600 metrů.

 
Eternity, kterou stáj Lokotrans zakoupila jako ročku, získala v péči Luboše Urbánka dvě klasická vítězství - nejprve v české Jarní ceně klisen a poté ve slovenské Velké jarní, v níž porazila i pozdějšího derby vítěze Troop Commandera (War Command). Pak zkusila blacktype konkurenci - v listed v Hannoveru podala velmi slibný výkon a skončila čtvrtá, následně však uzavřela doběh v listed v Longchamp, po kterém ji majitel přesunul k Yannicku Fouinovi. POkud se vydá do Saint-Cloud, bude to její první start pod novým trenérem.

Kronprinz byl již jako velkými dostihy ostřílený kůň zakoupen Jiřím Charvátem na loňské Arc Sale za 125.000 € a ač měsíc poté, co přišel k Pavlu Tůmovi, dokázal finišoval čtvrtý v Gr.3 Premio Ribot v Římě, letos se mu nedařilo. Po 12. místě v zářijové Tattersalls Mile jej Jiří Charvát poslal do tréninku do Francie k JM. Lefebvremu, pod jehož taktovkou proměnil první start v Classe 2 Prix Asselco v jisté dvoudélkové vítězství. (miv)

Nepřehlédněte: Nejbohatším koněm světa zůstává Winx, do popředí se dere japonská Almond Eye     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking