Karpatska cena 2023V neděli se v Bratislavě konal letošní předposlední mítink slovenské sezony. Ač na něj vyrazil znatelně nižší počet zástupců českých stájí, než je v Bratislavě obvyklé, česká stopa na něm byla více než výrazná. A to nejen díky čtyřem triumfům koní vedených českými žokeji, ale dařilo se i českým odchovancům.

 
V tomto směru se z bratislavských výsledků mohl radovat především moravský chovatel Vítězslav Vanda, pro kterého začal mítink naprosto skvěle. Úvodní Memoriál Adolfa a Richarda Weissovcov (III.k.) pro dvouleté velmi lehce ovládl slovenský rodák z chovu Miroslava Piskly RHAPSODY, syn u Vandy působícího bělouše Fairlypiho (Pivotal), jednoho z nejžádanějších plemeníků letošní sezony.

Z trojice následujících dostihů se pak dva staly přímo kořistí Vandových odchovanců ROSARIA (z Royal Sunlight po Dashing Blade) a CHRISTERA (z Christera po In Camera), potomků jeho plemeníka Rosensturma (Monsun), a ve třetím z nich obsadila Rosensturmova dcera Palmyra z chovu Kateřiny Berthier druhé místo.

Vrcholem mítinku byl nejvýznamnější slovenský dostih pro dvouleté Karpatská cena (L, 1600 m, 12.000 €). Ten se obešel bez účasti českých koní, čeští žokejové však dovedli do cíle prvních pět ze šesti startujících koní. Roli favorita potvrdil svěřenec Zuzany Kubovičové BOULEVARD BLANQUI (Ultra), nyní ve dvou startech neporažený hnědák Stajně Egl, v jehož sedle byl Petr Foret. Druhá finišovala v Česku narozená odchovankyně Lokotransu Slovakia Anika (z Astorka po Arakan), dcera střelického Eagle Topa (Pivotal). (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net