Milan granCorsaSiepidiMilanoPět překážkových dostihů se dnes odběhlo na závodišti v Miláně. Tým trenérů Váňových dnes získal vítězství zásluhou Broughtona a Josefa Bartoše v úvodním dostihu, ale poté už dostihům vládli trenéři Favero a Romano, kteří zaznamenali double. 


V úvodní Premio Casasco (5+, steeple, 4000 m, 9.000 euro, záznam) udržel letošní neporaženost zástupce Scuderia Aichner SRL Broughton (Teofilo), který za asistence Josefa Bartoše dominoval o půldruhé délky. Jeho tréninkový kolega Fly Filo Fly (Kingsfort) a Jan Kratochvíl byli bohužel diskvalifikováni po dostihu pro nedodržení kurzu.

V prodejní Premio Vera Spezia (4l., siepi, 3000 m, 11.000 euro, záznam) nestačil Starman (Manduro) vedený Josefem Bartošem čtyřem domácím soupeřům. Na pátém místě ztrácel na suverénní vítěze Ventotene (Champs Elysees) a Raffaele Romana téměř 24 délek.

Následující Premio Marco Rocca (4+, siepi, 3000 m, 12.000 euro, záznam) se zúčastnili dokonce tři koně v českém tréninku. Po vítězství sahal po roce se vracející Noble House (Lando) s Josefem Bartošem, ale nakonec o půl délky měl silnější finiš Faverův Aventus s Alessiem Pollionim v sedle. Další český zástupce König Samur (Samum) podporovaný Janem Kratochvílem získal třetí místo. Loni dvakrát v Itálii vítězný Au Pied Leve (Apsis) hůře skákal a nakonec skončil na šestém místě. Vedl ho Lukáš Matuský.

V prvním z vrcholů odpoledne, Premio Staffe d´Oro (Gd-3, 4l., siepi, 3600 m, 33.000 euro, záznam) zastupoval český turf talentovaný Andoins (Kapgarde) s Josefem Bartošem v sedle, který nedávno obstál v Auteuil čtvrtým místem. Andoins dostih vodil, ale v závěru ho opustily síly a skončil až na čtvrtém místě, daleko za vítězným Pazzescem (Mastercraftsman), kterého nasedlal Paolo Favero žokeji Pollionimu.

Vrcholem mítinku bylo Premio Gran Corsa Siepi di Milano (Gd-1, 5+, siepi, 4000 m, 60.000 euro, záznam), které bylo přesunuto z podzimního termínu do jarní části sezóny. Scuderia Aichner měla v dostihu velkou naději v podobě vítěze posledních dvou ročníků Champ de Bataille (Dream Well) s Josefem Bartošem v sedle, ale ten dnes neměl svůj den a do podstatného dění v cílové rovině vůbec nezasáhl. Doběhl až čtvrtý. Jeho stájový kolega Morning Star (Silvano) pod taktovkou Jana Kratochvíla dostih odvodil a musel se v cíli sklonit o téměř čtyři délky před Life Your Live (Turati), kterého vedl jeho trenér Raffaele Romano dlouhou dobu vzadu kompaktního pole. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking