ebreichsdorf2Desítka koní v českém tréninku zamíří v neděli do rakouského Ebreichsdorfu, kde je na programu cvalovo-klusácký mítink. Čtyři ze šesti cvalových zkoušek se budou konat za účasti našich koní. Vrcholem odpoledne bude 151. Österreichisches Galopper-Derby na trati 2200 metrů. V šestihlavém poli najdeme kromě domácích a zahraničních zástupců také polobratra Subway Dancera, bělouše Silver Seama (Dark Angel), který bude startovat podruhé z přípravy Zdeno Koplíka.


V jeho sedle bude ž. Radek Koplík. Společnou premiéru si odbyli v polovině srpna v Deauville, kde skončili na devátém místě. V Rakouském derby budou startovat ještě další dva naši jezdci. Tomáš Lukášek povede jedinou klisnu v poli, Tanzanyiu (Tamayuz), mj. vítězku Magányos díj a třetí z Magyar Kandacíj (Gd-2). Jaromír Šafář se objeví v sedle slovenského Codyho (Rajsaman), který kromě menšího vítězství obsadil pátá místa ve Velké jarní ceně a Starohájském kritériu. Rakouský odborník favorizuje v derby Jeck Yeah (Makfi), běhajícího handicapy a prodejky ve Francii, vítěze dostihů v Deauville a Wissembourgu s aktuálním ratingem 34. Povede ho Piotr Krowicki. Zajímavého koně také přiveze trenérka Steinberg. Je jím Number One Run (Areion), který při posledních dvou startech nenašel přemožitele v Meranu a v červnu v milánské Listed Premio Estate - Memorial Arturo Brambilla skončil na šesté příčce.

Hodinu po derby se odběhne 1300 metrů dlouhá Lotto - Alles ist möglich - Rennen s deseti startujícími a čtyři z nich přijedou z českých tréninkových středisek. Rakouský expert vidí favorita dostihu v nedávno v Overdose díj s Martinem Laubem třetím Do It In Rio (Rio de la Plata), který tu loni dostih vyhrál. Z našich koní hodnotí nejvýše Ultimate Fighta (Muhaymin) s Radkem Koplíkem pro jeho letošní vítězství v Chantilly a francouzské starty.  Vítězství a umístění na německých drahách jsou doporučením pro Poet's Rocka (Poet´s Voice), kterého povede Michal Dema. U dalších dvou našich zástupců, vítězky Memoriálu Rudolfa Deyla a druhé z Jarní ceny klisen Astorie (Silver Frost) a trojnásobného vítěze Gomba handicapu Master of Golda (Gold Away) je podle něho potřeba zlepšení. Bílou svěřenkyni Pavla Tůmy dostihem provede Tommaso Scardino, zatímco Master of Golda (Gold Away) povede poprvé v jeho bohaté kariéře Tomáš Lukášek.

Velmi zajímavý pro nás také bude dostih pro tříleté koně na 2000 metrů, kde se po čtyřměsíční přestávce vrátí na dráhu dvouletý šampion King Archie (Archipenko), pro něho byl angažovaný Tommaso Scardino. A poprvé od Českého derby do dostihu nastoupí Big Ben (Mikhail Glinka). Ten bude mít v sedle Jána Havlíka. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking