Treviso HomePleaseDnešním dnem se vrátil italský překážkový provoz do Trevisa, kde startovali svěřenci trenérů Váni a Kašného. Vítězstvím potěšil v Premio Istituto Del Nastro Azzurro (4+, steeplechase, 3500 m, 10.000 euro, záznam) zástupce Scuderia Aichner SRL Home Please (Greinton), který triumfoval pod taktovkou Josefa Váňi ml.


Start - cíl jdoucí Home Please ale musel o vítězství od posledního oblouku bojovat s Relco Sud Ovest (Manduro), který nesl o 1,5 kg více a v jeho sedle byl vedoucí jezdec šampionátu Josef Bartoš. Letos podruhé vítězný Home Please nakonec zvítězil o krátkou hlavu. Lantana Lady (Suteki Shinsukekun) vedená svým trenérem Pavlem Kašným uzavřela výsledkovou listinu se 13-délkovou ztrátou na oba nejúspěšnější koně.

V  souboji o šampionát Josef Bartoš vrátil úder hned v následujícím dostihu, prodejní Premio Masada (4l., siepi, 3000 m, 8.000 euro, záznam), kde dominoval o půl délky v sedle Padrinha (High Chaparral). Cheap Thrill (Ramonti) s Josefem Váňou ml. doběhl na čtvrtém místě, osm délek za vítězem. Poprvé v Itálii startující Zachary Mila (Durante Alighieri) s Pavlem Kašným docválala se ztrátou na posledním osmém místě.

Posledním český koněm v akci byl svěřenec trenéra Váni Sargas (Shirocco) s A. Bertonem v rovinové Premio Motta di Livenza (3+, 2350 m, 3.000 euro, záznam dostihu), kde na něho pod taktovkou Alberto Bertona čekala čtvrtá příčka, se ztrátou šesti a půl délek na vítěze.

Dvakrát dnes startovala amatérka Jana Příkaská. V Premio Bepi Pegorano (3+, 1650 m, 4.000 euro, záznam) skončila v sedle Faverova Change Maker (Havana Gold) na druhém místě. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking