Wroclaw CosmicMagicVe Wroclawi se dnes dařilo hlavně našim mladým překážkářům. Mezi čtyřletými steeplery uspěla na zdejší dráze už podruhé Cosmic Magic a první vítězství na skocích si tu zajistila tříletá Haveyoueverseen. V hlavním dostihu, generálce na Velkou wrolawskou, se suverénnně prosadil domácí Haad Rin. Očekávaný comeback derby-vítěze Gontchara skončil pátým místem.


Šest tříletých překážkářů, většinou debutantů na skocích, si dalo dostaveníčko v Nagroda 20.000 zl (3l., prout. přek., 2800 m, 20.000 zl), ale dvě třetiny startovního pole, včetně Colombiny (Planteur) a Jakuba Spáčila se do cíle nedostali. Dostih dokázali celý absolvovat pouze svěřenci trenérky Jany Novákové. Zvítězila účastnice Jarní ceny klisen HAVEYOUEVERSEEN (Literato), kterou Christopher Roberts provedl cílem o dvě délky před Mike of Japem (Age of Jape) s Marcelem Novákem.

V hlavním dostihu, Wroclawska Trial (5+, steeple, 4200 m, 20.000 zl), se suverénně o osm délek prosadil nejlepší domácí překážkový kůň Haad Rin (Samum), kterého vedl jeho stálý jezdec Niklas Lovén. Nejlepším z české dvojice byl Reki (Look Honey) s Marcelem Novákem, který ztrácel na vítěze v cíli 22 délek. Dlouho dostih vodící Hádés (Calming Influence) a žokej Roberts skončili na čtvrtém místě. Starbuck (Tiger Cafe) nestartoval.

S napětím očekávaný návrat derby- vítěze Gontchara (Champs Elysees) jakožto nového zástupce stáje Antique art UH v Nagroda 16.000 zl (3+, II. kat., 3200 m, 16.000 zl) skončil vzdáleným pátým místem v sedmihlavém poli. Včera třikrát v Pardubicích vítězný Thomas Boyer ho podstatnou část supervytrvaleckého dostihu vedl na čtvrté pozici, do cílové roviny točil na páté příčce a ta mu zůstala i v cíli. Vítězem dostihu se po taktice start- cíl stal Nider (Nowogródek), za kterým zaostal Gontchar asi o 12 délek. 

Druhé české vítězství nad partynickými skoky zařídila výborná svěřenkyně trenéra Radima Bodláka COSMIC MAGIC (Kamsin), která tu letos už podruhé kralovala čtyřletým překážkářům. V Nagrodě 20.000 zl (4l., steeple, 3800 m, 20.000 zl) pod taktovkou ž. Marcela Nováka dominovala způsobem start - cíl o osm délek před domácím Nebem (Needham´s Fort). Úspěch trenéra Bodláka stvrdila třetím místem Silver Night (Denon), kterou vedl Thomas Boyer. Sorbet (Silver Whistle) a Christopher Roberts skončili čtvrtí, Nevado (Fly to the Stars) nestartoval. (mze)

Záznam dostihového dne    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking