Vichy HermionaVýborně se dnes ukázala při svém debutu publiku ve Vichy svěřenkyně trenéra Dalibora Töröka Hermiona (Kitten´s Joy), která pod vedením žokeje Petra Foreta dokázala zvítězit v Prix de Bellerive (2 l., maiden, 1400 m, 18.000 euro, záznam dostihu), přičemž byla outsiderkou dostihu (78:1).


Mnohem více sázející v dostihu věřili svěřenkyni trenéra Luky Icebee (Xtension) s Theo Bachelotem, ale ta se musela spokojit v patnáctihlavém poli až s desátým místem, asi čtyři a půl délky za vítězkou. Debutující Hermionu zavedl Petr Foret po startu na čtvrtou pozici. V cílové rovině se ryzka dostala do vedení, které už nepustila, přestože pěkný závěr měla také počtvrté startující Saga Daydream (Rock of Gibraltar). Výhra za první místo činí 9.000 euro.  

Prvními startujícími českými koňmi ve Vichy byli v prodejní Prix Langlois Receptions (Prix de l´Office du Tourisme) (4+, kat. G, 1600 m, 15.000 euro, záznam dostihu) potřetí letos startující zástupce stáje Joly Olsztyn (Canford Cliffs) a Vandross (Naaqoos) trenéra Albrechta. Ten zpočátku cválal na čtvrté příčce, ale pak se propadl do hloubi pole. V polovině cílové roviny už nebyl Cyrillem Stefanem podporovaný a skončil devátý mezi 11 startujícími. Lépe si počínal Olzstyn s Eddy Hardouinem, který po opatrnějším vstupu do dostihu bojoval v cílové rovině o páté místo, jenž mu nakonec uniklo o krátkou havu. Jeho ztráta na vítězného Magicienmake Myday (Whipper) byla asi pět a půl délky.

V dalším dostihu, Prix Francois Mathet (Prix de la Minardiere) (2l., maiden, 1400 m, 18.000 euro, záznam dostihu), si odbyl dostihový křest Nemo (Planteur) stáje Pegas. Petr Foret ho vedl ve druhé části pole a v cílové rovině se pokoušel získat páté místo, ale to se nepodařilo a docválal v desetihlavém poli do cíle na sedmém místě. Jeho ztráta na vítězného Pappaliniho (Makfi) byla okolo 10 délek.

Na dotované příčky nepronikl v Prix Vichy Communauete (4+, handicap kat. D, 1000 m, 52.000 euro, záznam dostihu) ani ostřílený zástupce GM Electronic Lehaim (Siyouni) s Theo Bachelotem, který byl favoritem dostihu. Ryzák měl horší start a po celý dostih se nedostal do úplného kontaktu s čelem dostihu. Mezi patnáctkou startujících byl v cíli klasifikovaný na jedenácté příčce, sedm délek za triumfujícím Orangefieldem (Soave) podporovaným Sebastienem Maillotem. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking