Pisa IlSuperstiteLetošní italská překážková sezóna se chýlí ke konci a dnes odpoledne se konal v Pise předposlední mítink. V něm dokázal vytěžit z jednoho startu vítězství ž. Josef Váňa ml. s Il Superstitem a dostal se tak do vedení v šampionátu. Josef Bartoš totiž dnes měl smůlu a byl v cíli nejlépe druhý.


Hned na úvod dnešního dostihového dne v Pise se odběhl nejlépe obsazený překážkový dostih mítinku, Premio Tilborgh (4+, steeplechase, 3500 m, 18.000 euro, záznam). V něm se mj. objevil na startu účastník Gran Premio Merano, zástupce Scuderia Aichner SRL Il Superstite (One Cool Cat) a Josef Váňa ml. v jeho sedle proměnil šanci na vítězství v poměrně snadné vítězství o jeden a půl délky. Druhý skončil vítěz svých dvou posledních startů Vibes (Helmet), v jehož sedle vystřídal Josefa Bartoše Sylvain Mastain. Třetí místo získal svěřenec Pavla Polese King Artur (Belenus) s Janem Faltejskem v sedle. Druhý svěřenec trenéra Váni Ole Caballero (Sholokhov),který dlouho vodil, si připsal pod vedením Patricka Boekhouta čtvrté peníze, šest délek za úspěšným stájovým kolegou. Nedařilo se tentokrát Josefu Bartošovi, jehož favorit Company of Ring (Windsor Knot) z podstatného dění v cílové rovině "vycouval"  až na poslední šesté místo.

Z dalších dvou překážkových dostihů Josef Váňa své svěřence škrtnul a tak český turf v nich hájili pouze koně v tréninku Pavla Tůmy. V Premio Oleandro (3l., siepi, 3200 m, 12.100 euro, záznam ) si odbyla pod vedením ž. Jana Faltejska italskou premiéru vítězka proutěnkářského dostihu z Bratislavy Tosen Puissance (High Chaparral). Šesti soupeřům v závěru nestačila a doběhla daleko poslední. Druhá česká zástupkyně Saint Sanka (Saint des Saints) nestartovala. V cílové rovině potkala smůla Josefa Bartoše a Storm Againa (Nathaniel), kteří měli na předposlední překážce na vedoucí pozici pád. Překvapivého vítězství tak dosáhl další svěřenec Paola Favera  Pazzesco (Nathaniel), kterého vedl Sylvain Mastain.

Mnoho nechybělo a Josef Bartoš si spravil chuť v prodejní Premio Balorain (4+, siepi, 3200 m, 11.000 euro, záznam). Už sahal s Aventusem (Zebedee) po vítězství, ale nakonec měl silnější finiš Noisemaker (Rail Link) s Alessiem Pollionim, který dominoval o půl délky. Jediným českým zástupcem v dostihu byl Saint Joseph (Kheleyf), kterého Jan Faltejsek dovedl do cíle při jeho italské premiéře na čtvrtém místě, přibližně 11 délek za vítězem. Accelerator (Voix du Nord) nestartoval. (mze)

Pořadí na čele šampionátu italských překážkových jezdců před posledním dostihovým dnem sezóny 20. prosince v Pise:
1. Josef Váňa ml. - 27 vít.
2. Josef Bartoš - 26 vít.
3. Raffaele Romano - 15 vít.
4. Jiří Kousek - 12 vít.
5. Jan Kratochvíl - 11 vít.


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking