Shining sky strZatímco v úterý v Auteuil se českým koním nedařilo a ani jeden z trojice svěřenců Josefa Váni mladšího nedosáhl na dotované umístění, středeční mítink ve Štrasburku skončil pro české stáje znatelně lépe. Z francouzské dráhy, poznamenané mohutným deštěm, vezou dvě třetí místa.

 
O první se zasloužil osmiletý valach Scuderie Aichner Volkov Jelois (Vol de Nuit), který s Lenkou Neprašovou v sedle získal bronz v úvodní steeplechase Prix Hyeres III (5+, 4200 m, 27.000 €).

Na stejné umístění dosáhla i klisna stáje Drag Consulting Shining Sky (Pedro The Great), která v rovinové Classe 2 Prix Nathanaelle Artu (Classe 2, 2000 m, 22.000 €) nestačila jen na dvojici blacktype koní. Druhý český zástupce v poli Brilliant Star (Sea The Stars) finišoval sedmý.

Také dva svěřenci Václava Luky zamířili do rovin, na umístění ale nedosáhli. Čtyřletá Miura (Havana Grey) finišovala šestá v Prix de la Valse (Classe 4, 1400 m, 14.000 €) a Ideal King (Sidestep) bez světlejšího momentu uzavřel doběh Quinté+ handicapu Prix de la Musique (Classe 2, 3000 m, 53.000 €). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net