You Just rock2Před měsícem ve francouzské prodejce zakoupený a poté do Českého derby dohlášený YOU JUST ROCK (Hawkbill) stáje Leram dnes v Lyon - Parilly potvrdil oprávněnost investice 30 tisíc eur a dohlášky do vrcholu naší rovinové sezóny pěkným vítězstvím v dostihu pro nezvítězivší Prix Louis Saulnier (3, 2400 m, 21.000 €, záznam).

 
Na těžké půdě v kurzu 6,9:1 odskakující svěřenec Václava Luky mladšího se v dostihu držel blízko čela na druhém místě, v cílové rovině pak předvedl bojovné srdce, když o své první vítězství svedl bitvu s německým s německým El Pro (Protectionist), do Deutsches Derby hlášeným svěřencem trenéra Hicksta, vedeným Bauyrzhanem Murzabayevem, kterého se mu podařilo o 3/4 délky zdolat.

Taktiku držet se blízko čela zkusila v kratším dostihu pro nezvítězivší Prix Tornibush (3, 2000 m, 21.000 €, záznam) i You Just Rockova tréninková kolegyně Westminster Queen (Nayef), ale ta se naopak v cílové rovině začala propadat a doběhla osmá. (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net