Merano PrikaskaPrvní den podzimní sezóny v Trevisu byl úspěšný pro české stáje, trenéry i jezdce. A nedařilo se pouze Josefu Bartošovi a trenéru Josefu Váňovi mladšímu, kteří si připsali jedno vítězství, ale při třetím letošním startu dokázala vyhrát i amatérská jezdkyně Jana Příkaská (viz foto), která už několik let žije a pracuje v Itálii.


V prodejní Premio U.N.P.C.P.S.(4+, steeple, 3500 m, 8.500 €, záznam) se letos podruhé na italské dráze prosadil zástupce Scuderia Aichner SRL CHICAGO (Montjeu), kterého dovedl Josef Bartoš k snadnému více než třídélkovému triumfu před Schwarzwaldem (Sagebus). Třetí peníze získal Option Be (Nickname) s Jiřím Kouskem v sedle. Čeští zástupci se ještě objevili v dalším prodejním překážkovém dostihu, Premio Spresiano (4l., siepi, 8.800 €, záznam). Podruhé startující zástupce stáje Jokr - Váňa King Kong (Kamsin) si tu s Jiřím Kouskem v sedle připsal finišem další druhé místo, tentokrát s dvoudélkovým odstupem za Power Sailem (Frozen Power) vedeným Dominikem Pastuzskou. Melandro (Alexandros) a Josef Bartoš odvodili větší část dostihu a projeli cílem na pátém místě, s velkou ztrátou na nejlepší.

Jana Příkaská triumfovala po taktice start - cíl v sedle zástupce stáje Lydia Olisova Big Riota (Flatter) v mílové Premio Bepi Pegorano (3+, 1650 m, 4.000 €, záznam) o tři a půl délky. V dostihu startoval také bývalý svěřenec Grega Wroblewského Bukhari (Dalakhani), jenž při svém návratu na dráhu po roce a čtvrt skončil v dostihu na osmém předposledním místě. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking