Wroclaw konecsezonyBigMagoDnešní poslední dostihový den ve Wroclawi nedokázal žádný z devíti startujících zástupců českých stájí zvítězit. Sedm koní sice získalo dotovaná místa, ale alespoň jedno vítězství tu předtím bývalo zvykem. Nejvýše se dnes dokázali dostat Turion trenéra Polese a Big Mago (viz foto) z lotu trenérky Novákové v dostizích steeplechase, kteří obsadili druhá místa.

V úvodní Nagroda 20.000 zl (4+, prout. přek., 3600 m, 206.000 zl) byli původně ve startovní listině tři svěřenci trenérky Novákové, ale jak San Cristobal (Calming Influence), tak Sorbet (Silver Whistle) se dostihu nezúčastnili. Jediný zástupce českých stájí Linovsky (Estejo) s Christopherem Robertsem v sedle se v poslední zatáčce vytratil z čela dostihu a nakonec získal s odstupem pouze páté místo, jako poslední z dokončivších koní. Poměrně snadné čtyřdélkové vítězství si připsal Bailando (Calming Influence). Linovského napodobil ve výsledku v Nagrodě Przewodniczacego Sejmiku Dolnošlaskiego (3l., prout. přek., 3000 m, 40.000 zl) pro tříleté koně stájový kolega As de Treffles (Silver Frost), jehož partnerem při překážkové premiéře byl rovněž žokej Roberts. Překážkový křest si v dostihu odbyl také dvojnásobný vítěz dostihů první kategorie Amazing Gangster (Tai Chi), ale s Janem Odložilem v sedle se do cíle nedostal. Mike Of Jape (Jape) nestartoval.

Zástupci českých stájí měli v hlavním dostihu, Nagrodě Marszalka Wojewódzstwa Dolnošlaskiego (4l., steeple, 4000 m, 50.000 zl), pro čtyřleté koně převahu, ale to jim k výhře nepomohlo. Dostih dlouho vodili dvojnásobná vítězka na zdejší dráze a před týdnem druhá v Ceně ČASCH Cosmig Magic (Kamsin) a Marcel Novák, ale nakonec se museli spokojit až se čtvrtou příčkou. Dostih v cílové rovině ovládl domácí Nebo (Needham´s Fort) s Christophe Robertsem v sedle, za kterým získal druhé místo nejlepších z našich koní Turion (Roulette) vedený Dominikem Pastuszkou. Před slábnoucí Cosmig Magic se ještě dostala její tréninková kolegyně Silver Night (Denon) ježděná Thomasem Boyerem. Speeder (Pouvoir Absolu) a Jan Odložil byli klasifikovaní na páté příčce.

Úplně poslední dostih letošní sezóny v Partynicích, Nagrodu Zamknecia Sezonu (5+, steeple, 4200 m, 20.000 zl), dlouho vodil v sevřeném čtyřhlavém poli Big Mago (Dylan Thomas) podporovaný Christopher Robertem, ale po předposlední překážce přes něho šel Nick (Jape) a Thomas Boyer ho dovedl k vítězství před českým zástupcem. Hayley (Needham´s Fort) nestartovala. (mze)