Vana josefmlPo dvou měsících bez licence za loňský pozitivní nález antidopingové kontroly u L'Estrana se dnes v plné slávě do dostihového dění vrátil trenér Josef Váňa mladší. V italské Pise se jeho svěřenci, devítiletému valachovu ZANINI (Poseidon Adventure) ze stáje Josefa Aichnera podařilo zvítězit v hlavním dostihu dne Premio Gran Corsa Siepi di Pisa (pp Gd3, 3500 m, 30.000 €), v němž s Pavlem Složilem mladším překazili pokus Dominiqua (Motivator) o obhajobu loňského vítězství.


Dostih (viz záznam) byl velkým sólem Váňových svěřenců, když se hned po startu ujal taktovky Zaniniho tréninkový kolega Nic Mountain (Mount Nelson). Ten si s Ondřejem Velkem v sedle rychle vytvořil mnohadélkový náskok a diktoval tempo, zatímco ve zbytku pole byl nejaktivnější Zanini, sledovaný Dominique s Janem Faltejskem a domácím Big City (Zoffany). V posledním kole začal Nic Mountain slábnout a před závěrečným obloukem už byla v čele dvojice Zanini -  Dominique, která pak svedla boj o vítězství, z něhož vyšel o 1/2 délky lépe Zanini. Třetí Big City byl jediným domácím koněm, který se dostal na tabuli - čtvrtý skončil Linovsky (Estejo) trenéra Harise s Janem Kratochvílem a pátý stájový kolega Dominiqua Roncal (Amaron). Téměř naprostou dominanci českých koní pak na šestém a sedmém místě doplnili Skins Rock (Skins Game) a Nic Mountain.

V druhém vrcholu dne, listed proutěnkách pro čtyřleté koně Premio Corsa Siepi dei 4 Anni (3200 m, 23.100 €, záznam), ukázal skvělý oficiální debut (předešlé dva jeho starty byly anulovány) barvy stáje All About Cossio reprezentující tmavý hnědák Great Jelois (Great Pretender) trenéra Ludvíka Harise s Janem Faltejskem, který finišoval třetí, Nathalea Great (Great Pretender) s Janem Faltejskem uzavřela tabuli.

S prázdnou z Pisy neodjížděl ani Josef Váňa starší, jehož NATAM (So You Think) ze stáje Scuderia Tania s Ondřejem Velkem v sedle jistě o 2 1/4 délky zvítězil v úvodní Premio Chivas Regal (stch, 3+, 3500 m, 13.000 €) a třetí finišoval stejné barvy reprezentující Poet's Shadow (Poet's Voice), v jehož sedle byl Pavel Složil. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net