MeranoHlavní italské překážkové závodiště Merano čeká dnes odpoledne loučení se sezónou, kterého se zúčastní také tucet zástupců českých stájí. Bude to důstojná derniéra, protož tři z překážkových dostihů mají statut nejvyšší kategorie. Hlavní slovo tentokrát dostanou tříletí překážkáři, kteří změří síly v Graded 3 Premio Ettore Tagliabue, siepi o 33.000 euro na 3300 m.


V osmihlavém poli bude také dvojice zástupců tréninkových středisek Váňových. Už pošesté bude startovat na meranské dráze reprezentant stáje Statek Blata Český ráj World Speed (Jukebox Jury), který tu vyhrál a čtyřikrát se umístil. Mezi nejlepší se nedostal pouze naposledy v Gran Criterium d'Autunno (Gd-1), kde doběhl šestý. Jeho stálým jezdcem je Jan Kratochvíl. Josef Bartoš povede dosud jednou startujícího Grand Sud (Lord su Sud), jenž pod jeho vedením debutoval vzdálenějším pátým místem počátkem srpna. K favoritům dostihu bude patřit Romanův L'Imperdibile (Harbour Watch), který zvítězil právě v dostihu, v němž si Grand Sud odbyl dostihový křest a také jeho klisna Brienne di Tarth (Gladiatorus), pátá ze zmíněného Gran Criterium d'Autunno.

Listed Premio Chiusura, steeplechase na 3800 metrů, se zúčastní pětice čtyřletých a starších překážkářů, z nichž tři jsou od českých trenérů. Josef Váňa ml. vyšle do dostihu dvojici Sternkranz (Kamsin) - Zanini (Poseidon Adventure). Posledně jmenovaný hnědák se za asistence Josefa Bartoše bude vracet na dráhu po téměř čtyřměsíční pauze od třetího místa v Gd-1 Grande Steeple - Chase d´Europa za Notti Magichem a Al Bustanem. Třetím českým zástupcem v dostihu bude Janem Faltejskem vedený Northerly Wind (Sainte Des Saints), který dosud startoval v Meranu dvakrát a naposledy dokázal snadno triumfovat v dostihu Gd-3.

S letošní sezónou se Merano rozloučí Listed Premio Del Prato pro čtyřleté a starší proutěnkáře na 3500 m. Polovinu z osmi účastníků budou tvořit zástupci českých stájí. Ludvík Haris vyšle na start Au Pied Levé (Apsis), který tu za poslední rok třikrát zvítězil a poprvé se objeví ve zkoušce nejvyšší kategorie. Povede ho Jan Faltejsek. Do Merana se po čtyřech letech podívá sedmiletý Signum (Arch), který tu pro svého bývalého majitele DS Pegas vyhrál i dostih Listed. Od loňska trénuje Signuma Zdena Havlíčková a v jeho sedle bude Michal Kubík. Dosth Listed si poprvé vyzkouší Noble House (Lando) s Josefem Bartošem, stejně jako pětinásobný vítěz menších dostihů na zdejší dráze Mushrae (Kalanisi), jehož stálým jezdcem je Jan Kratochvíl. (mze) 
 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking