BonitadelaserreUdálostí čtvrtečního dění na zahraničních drahách v podání českých koní byly první starty trojice překážkových koní, kterou stáj Lokotrans získala v říjnu a v lednu ve francouzských prodejkách. Všichni tři koně se uvedli velmi dobře, ten nejúspěšnější dokonce rozšířil počet letošních českých překážkových vítězství ve Francii.


Na konci ledna koupila stáj Lokotrans v prodejní steeplechase v Pau dva čtyřleté koně - vítězného valacha Jack Top (Top Trip), za něhož zaplatila 18.255 €, a těsně druhou klisnu Bonita de la Serre (Herald The Dawn), která stála 11.222 €. Oba dnes absolvovali svou premiéru v růžovobílých barvách a vedli si výborně. BONITU DE LA SERRE vyslal trenér Urbánek do proutěnek Prix du Mont d'Arbois (hdcp, 4, 3800 m, 29.000 €, záznam) v Lyon Parilly, kde klisna o půl délky zvítězila. Pod Nicolasem Gauffenicem se v první polovině dostihu držela v zadní části pole, poté se posunula k čelu a cválala na druhém - třetím místě a ač udělala na skocích několik chybiček, v závěru na ni nikdo ze soupeřů neměl. Klisna vydělala 13.050 € a v hned v prvním startu tak zaplatila nákupní cenu. 

Na dotovaném místě skončil i Jack Top, který s Alexem Lepagem v sedle obsadil v Classe 3 proutěnkách Prix Dominique de Broglie (4, 3700 m, 26.000 €, záznam) v Le Lion d'Angers na čtvrtém místě, 10 délek od vítěze.

O tři měsíce dříve Lokotrans ve Fontainebleau koupil dalšího vítěze prodejní steeplechase valacha Joli Look (Nom de d' La), jehož získala za 18.223 €. Ten dnes též absolvoval premiéru v českých barvách v proutěnkách Prix du Mont Revard (Classe 3, 5+, 3800 m, 26.000 €, záznam), též se držel vzadu, ale pěkným táhlým finišem získal druhé místo, dvě délky od vítěze.

Don Cliffs druhý v Magdeburgu

Vedle překážkových dostihů ve Francii zamířili čeští koně i do rovin v v Německu. V Magdeburgu si nejlépe vedl ostřílený Don Cliffs (Canford Cliffs) rodiny Nieslaniků, který s am. Kateřinou Bílkovou skončil o 3/4 délky druhý v dostihu amatérů Preis der Busse Bau GmbH (Agl IV, 1550m, 5.500 €). Ve stejném dostihu startující Gilby (Sixties Icon) se neumístil, stejně jako Fanush (Kuroshio) ve čtyřkovém handicapu na 1300 metrů a Blue Queen (Arrigo) v dalších handicapu IV. kategorie, ale na 2050 metrů.

V Dortmundu, kam se svými svěřenci vyrazil trenér Jan Rája, obsadila pětiletá Twilight Bay (Twilight Son) stáje Arenzo třetí místo v Agl IV na 1200 metrů, o rok mladší Queen of Cartes (Kingman) uzavřela doběh dvojkového handicapu Preis des Immobilien-Centers na 1400 metrů o 13.000 €.

Miloslav Vlček 


  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net