Martinstar vitezČeští překážkáři zítra zamíří na dvě zahraniční místa. Jedenáct koní bude startovat ve Wroclawi, kde je hlavním chodem Nagroda Tiumena. Více českých reprezentantů tentokrát bude ale k vidění v Miláně, kde je na programu významný mítink se dvěma grupovými dostihy. Jedním z nich je grupa 1, Grande Steeple Chase di Milano o 54.000 euro, s účastí Delight My Fire a čtyř svěřenců Josefa Váni - A Pigalleho, Martinstara, Brougtona a Secret Sinner.


Na startu  hlavního milanského dostihu,  pětikilometrové Grande Steeple Chase di Milano, bude osm koní. Početní převahu mají zástupci českých stájí. Výborná Delight My Fire (Way of Light) byla v loňské edici dostihu třetí. Tehdy to ale byl její první start v sezóně, zatímco zítra půjde na start dostihu rozběhaná z Crystal Cupu ve Fontainebleau, kde skončila osmá. Josef Váňa vysílá do dostihu také loňského vítěze Broughtona (Teofilo), pro kterého byl letos angažovaný Jan Faltejsek. Osmiletému hněšdákovi se vstup do sezóny před čtyřmi týdny nepovedl a tak zřejmě trenér Josef Váňa bude více spoléhat více na jeho stájového kolegu Martinstara (Martaline) s Josefem Váňou mladším, který při prvním startu za středisko Váňových zvítězil a porazil papírové šancovějšího kolegu L´Estrana (Linda´s Lad). 

A Pigallemu (Discover d´Auteil) zatím vítěztsví na italské dráze chybí, ale v posledních třech startech byl pokaždé druhý. Čtvrtému svěřenci Josefa Váni v dostihu, kterou je klisna Secret Sinner (Lawman) se letos zatím nedaří. Z trojice domácích koní vypadá nejlépe forma Recently Acquired (Beat Hollow). Josef Bartoš s ním vyhrál snadno před dvěma týdny 3600 metrů dlouhý dostih v Miláně a v loňském ročníku Grande Steeple Chase di Milano byl druhý. El Calife (Califet) minule dokázal A Pigalle porazit o sedm délek a loni vyhrál grupový dostih. Z trojice domácích koní vyhlíží nejméně nebezpečně Axel Lauteuix (Panoramic).  

Druhým vrcholem odpoledne bude grupa 2 pro čtyřleté koně - Premio Corsa siepi dei 4 anii o 40.040 euro. V pětihlavém poli jsou také dosud na překážkách neporažený Arkalon (Toger Groom), který tu s Janem Faltejskem dokázal na podzim vyhrát grupu 2, a Aeneas (Galileo). Zástupce stáje Statek Blata Český ráj naposledy skončil v dostihu třetí za domácími Live For Life (Turati) a Vermithorem (Big Bad Bob), kteří také budou v dostih startovat. Posledně jmenovaného koně pojede Josef Bartoš a spolešně letos už vyhráli dva blacktype dostihy. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking