aztekMPosledním Gd-1 dostihem letošní italské překážkové sezóny bude zítra v 16:10 hod. Premio Gran Corsa siepi di Milano o 55.000 euro na 4000 m. V Itálii neporažený Aztek (Moonjaz) vyzve pod vedením Jiřího Kouska mj. loňského vítěze dostihu, bělouše Champ de Bataille (Dream Well). Ten má stejně jako ryzák Dr. Charváta letos už na svém kontě jeden úspěch ve zkoušce Gd-1.


Champ de Bataille ale s Aztekem pokaždé prohrál. Bude ho dirigovat Josef Váňa ml., zatímco do dostihového sedla se po dvou měsících vracející Jan Kratochvíl povede dalšího svěřence Josefa Váni Capivariho (Yeats). Jeho posledním startem je neúspěšná účast v grupě 3 v Auteuil v polovině září. Tři zástupci českých stájí budou v dostihu čelit třem domácím koním. Josef Bartoš pojede Mezajyho (Makfi), kterého před týdnem na zdejší dráze o více než tři délky porazil Chicago (Montjeu).

Druhým vrcholem mítinku bude ve 14:55 hod. Premio Giulio Berlingieri, dostih Graded 2 pro tříleté koně. Mezi sedmi účastníky jsou dva svěřenci Josefa Váni. Jeho syn Josef 3600 metrů dlouhým dostihem provede Edef Xama (New Approach), který ukázal překážkový talent vítězstvím v Meranu a druhým místem v Miláně. Josef Kratochvíl pojede Starmana (Manduro). mj. čtvrtého z Gd-3 Premio Ettore Tagliabue. Zajímavého koně má také Jiří Kousek. Faverův Mensch (Silver Frost) naposledy porazil Edef Xama. Josef Bartoš se dostihu zúčastní s Big Riotem (Flatter), který byl v posledně zmíněném dostihu třetí a v září v Meranu společně ovládli siepi na 3000 metrů. (mze)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking