PisaBlok překážkových dostihů v Pise zítra uzavře významný mítink se dvěma velkými dostihy, po kterém se už příští sobotu přesune dění do Trevisa. Jeho vrcholem bude první "jedničkový" dostih, 71. Premio Corsa Siepi Nazionale (Gr. 1, 5+, 4000 m, 60.000 euro), kde mezi sedmi účastníky budou na startu tři svěřenci Josefa Váni mladšího, kteří hájí dostihové barvy Josefa Aichnera.

 
Loni zkoušku nečekaně vyhrál Josef Bartoš v sedle Faverova Vodka Wellse (Irish Wells) a letos má naději na úspěch s Morning Starem (Silvano), který od října 2017 vyhrál pět dostihů a pouze jednou byl druhý. Při posledním startu už byl v jeho sedle Josef Bartoš. Pod jeho vedením vyhrál hnědák téměř o pět délek a porazil tak dva ze svých zítřejších soupeřů, druhého Live Your Life (Turati) a třetího Mezajyho (Makfi). Váňův tým tvoří ještě Nando (Hernando) s Janem Kratochvílem a Karelcytic (High Rock), který poslední dva starty absolvoval ve Francii. Dostihem ho provede Jiří Kousek. Nejvážnějším soupeřem všem koním bude z Francie od trenéra Macairea přicestovavší pětiletý Candalex (Alex the Winner), kterého vlastní velmi úspěšný majitel klusáků Pierre Pilarski. Je také majitelem jednoho z nejlepších klusáků Evropy Bold Eaglea, dvoujnásobného vítěze Grand Prix d´Amérique.  Pilarski koupil Candalexe po sezóně 2017 a ten pro něho loni ze tří startů dvakrát vyhrál. Jeho poslední vítězství  se odehrálo 25. prosince v Pau. V sedle francouzského zástupce bude Bertrand Lestrade.

Na programu zítra v Pise také bude 27. Premio Criterium d'Inverno (Gr. 2, 4 l., siepi, 3500 m, 50.050 euro), kde ale nebudou české stáje zastoupeny. V sedlech italských koní budou Josef Bartoš, Jiří Kousek a Jan Kratochvíl. V úvodní Premio Pardubice, steeplechase na 3500 metrů, bude startovat nedávný impozantní vítěz Andoins (Kapgarde) s Josefem Bartošem. (mze)
 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking